Kuruluşundan bugüne “çalışan bir sistemi asla değiştirmeyin”  felsefesiyle yoluna devam eden akıllı robot süpürge devi Roborock büyük ses getiren s5 modelinin hemen ardından mükemmel vakumlama performansı, akıllı harita kontrolü, uzun pil ömrü ve uygun fiyat seçenekleriyle s6 modelini piyasaya sürmüştü. Roborock S5 te gördüğümüz donanım ve yazılım geliştirilerek S6 modeli kullanıcılarına sunuluyor. Roborock S6’ yı bu kadar iyi yapan şey ise güçlü emiş, verimli navigasyon, uzun pil ömrü ve paspas özelliği bu durumu daha net açıklıyor.

Fiyat performans olarak değerlendirmek gerekirse bu ürün için performansın sizi etkileyeceğini söylemek çok zor olmuyor.  Hem kuru hem de ıslak temizleme yapan Roborock S6’yı gelin beraber inceleyelim..

Emiş Gücü4000 Pa
PilLi-on
Batarya Kapasitesi 5200 mAh
Uzunluk350 mm
Genişlik350 mm
Derinlik9,65 cm
Ağırlık3,6 kg
UygulamaAndroid & iOS
DilTürkçe
Renk SeçenekleriBeyaz
HaritalamaLaser Lidar
Roborock S6 Özellikleri

Roborock S6 Robot Süpürge İncelemesi

Tasarım

Roborock ve Xiaomi ev uygulamasından da kontrol edebileceğiniz Roborock S6 diğer modellere dış görünüş olarak oldukça benzemektedir. Ne kadar aynı görünseler de kullanılan teknolojiler ile sadece dış görünüşleri benziyor diyebiliriz. Roborock S6’da güçlü fan ve %250 oranında arttırılan yüksek kıl yoğunluğuna sahip fırçası vakumlamada rakiplerine bir hayli fark atıyor. Köşe alanları temizlemekse yan fırçalar ile oldukça basit oluyor. Aynı zaman da Hepa filtre ile polen gibi alerjenleri %95 oranında filtreler.

Lazer lidar sistemi ve Sensient sensör dizisi, Roborock S6 robotlarına 360 derecelik bir algılama sunar. Bu sayede evi daha hızlı tanır sorunlu alanlardan uzak durur. Bu akıllı robot süpürge artık daha sessiz.

En350 mm
Yükseklik96 mm
Derinlik350 mm
Ağırlık3,6 kg
Düğme3 adet
RenkBeyaz
Roborock S6 Tasarım Özellikleri

Filtre ve Toz Kapasitesi

Hibrit tasarımlı Roborock S6, hem vakumlama hem de paspas yapıyor. Geliştirilen bu akıllı robot süpürge özel tasarlanan yüksek kıl yoğunluğuna sahip yeni fırçası ve 15000 Rpm’lik fanı ile zemindeki tozu diğer robot süpürgelere oranla daha rahat temizler. Kum, mercimek hatta yulafı bile rahatlıkla çektiği test edilmiştir. 0,48 litrelik yüksek toz kapasitesi ve 0,14’ lük su tankı kapasitesi sayesinde eviniz artık daha temiz.

Su Haznesi140 ml
Toz Haznesi480 lt
Kullanım AlanıSert Zemin, Halı
Toz BoşaltmaVar
Rpm15000
Temizlik Aşaması3
Yıkanabilir HazneVar
Kenar TemizliğiVar
Roborock S6 Filtre Özellikleri

Performans

Roborock markası bu akıllı robotlarda oldukça gelişmiş algoritmalarla karşımıza çıkıyor. Çok seviyeli haritalama sistemi için hassas LİDAR taraması kullanılan Roborock S6’da her kat için görünmez duvarlar, hareketsiz ve yasaklı bölgeler oluşturabilirsiniz. Sadece bununla yetinmeyen Roborock; ivme ölçer, kilometre sayacı, kızıl ötesi uçurum sensörü, pusula ve daha birçok yeni özelliği Sensient sensör teknolojisi ile akıllı robot dünyasında çığır açmışlar.

Daha yüksek kıl yoğunluğuna sahip yeni büyük ana fırçası ve güçlü HyperForce teknolojisi halı ve zeminde bulunan kiri 15000 rpm’lik bir fan tarafından hızlıca çeker. Aynı zamanda Roborock S6’ da özel olarak tasarlanmış ‘Covestro’ tekerleklerine sahip olduğundan 2 cm’lik engelleri rahatlıkla aşar.

Fan Teknolojisi15000 Rpm
Max Çalışma Süresi1 dk
Halıda Güç ArtışıVar
Kir Saptama TeknolojisiHyperForce
Akıllı HaritalamaLaser Lidar
Haritalama Sayısı10
Roborock S6 Performans Özellikleri

Batarya

5200 mAh’lık yüksek bir Li-on güç ile çalışan Roborock S6, tam dolu kapasite ile 2 saate kadar 200m2 lik bir alanı temizleyebilir. Robot vakum pil ömrünü düzenleyerek şarj ünitesine giderek kendini 3-4 saat içinde doldurur. Ayrıca birçok akıllı robotta gördüğümüz yeniden şarj et ve devam et işlevi Roborock S6’da da mevcut.

BataryaLi-On
Max Çalışma Süresi180 dk
Max Şarj Süresi240 dk
Pil Kapasitesi5200 mAh
Roborock S6 Batarya Özellikleri

Kutu İçeriği

Roborock S6; Roborock S6 Robot Vakum, 1 adet ana fırça, 1 adet yan fırça, 2 adet yeniden kullanılabilir mop, 10 adet tek kullanımlık mop, sarj yuvası, sarj yuvası için şeffaf su koruma matı, su deposu için yedek parçalar ve 2 adet HEPA filtreden oluşan kapsamlı bir paket içeriğine sahip.


Kullanıcı Yorumları

💬 A** I**; Süperr bayıldık 1 yaşında bebegimiz var cok zorlanıyorduk ev tozlu kalmıyor artık. Bizim koltuk ve yatakların altına da giriyor canım robot. Ayrıca çok hızlı ulaştı. Sadece kalın püsküllü halınız varsa dikkat zorlanıyor takılabiliyor ama kendine çıkış yolu buluyor her seferinde cok başarılı bence. Mopu da gayet iyi 2 ayarı var mop haznesinin altında hafif nemli ve daha nemli gibi. Sulu bırakmıyor toz alir gibi gayet güzel. Aldığımdan beri daha büyük süpürgeyi çalıştırmadım diyebilirim çalışanlar ve bebeklilere aşırı rahatlık

💬 E** M**; Ürünü alalı 1 sene oldu, 1 gün bile pişman olmadım. Hayat kalitem arttı resmen. Her gün süpürdüğü için ev asla kirlenmiyor. Önceden 2 gün süpürmesem evim yerden ısıtma olduğu için hemen tüyler uçuşurdu. Yemek yedikten sonra sadece masanın bulunduğu alanı işaretliyorum, oraya gidip süpürüyor. Anlayacağınız her eve lazım 🤗

💬 R** E**; Elim ayağım oldu resmen evde bile yokken çalıştır temizlesin sen mutfağı topla o evi süpürsün ilk aşamada kullanımı biraz zor geliyor ama öğrenince çok basitmiş diyorsunuz

💬 S** B** Hayatımı kolaylaştırdı. Evet biraz fiyat farkı var ama efsane bir ürün. İstediğiniz odayı ayarlayıp 3 kez süpürüp sildirebiliyorsunuz. Tek bir toz tanesi bırakmıyor. Mopuda gayet iyi. Şarjı 115 m2 evimize yeterli oluyor. Neden bu kadar geç kaldım diye hayıflanmam dışında çok memnunum. Alın aldırın sevdiklerinize

💬 H** C**; Ürünü almadan önce insanların gereksiz derecede abarttığını düşünüyordum. Bugün ürün gelmeden önce evimi temizledim. Daha sonra bugün temizlenen evden çıkarttığı sonucu görünce çok şaşırdım ve diğer yorumlara hak verdim. Her eve lazım. Sadece evin metrekaresine uygun almaya dikkat etmelisiniz. Tek kelimeyle süper 😍 İcat edene, bulana, üretene kısacası üreten herkese helal olsun 🤩🥳


Roborock S6 robot süpürge nasıl?

Roborock S6 akıllı süpürge modeli: 2000 Pa. emiş gücü, lazer haritalama, 460 ml. toz kapasitesi, 58 W güç, 5200 mAh pil kapasitesi, 180 dk. aralıksız çalışma, 180 ml. su haznesi ve 50-65 dB gürültü seviyesine sahip en iyi robot süpürge modelleri arasında yer alıyor.

Roborock S6 özellikleri neler?

Marka: Xiaomi Roborock
Model: S6 Pure
Emiş gücü: 2000 Pa.
Navigasyon Teknolojisi: Lazer Haritalama
Toz Kapasitesi: 460 ml.
Fan: 15.000 RPM
Su haznesi: 180 ml.
WiFi bağlantısı: 2.4GHZ
Gürültü Seviyesi: 50-65 dB.
Ürün Tipi: Robot Süpürge+Mop.
Kullanım Alanı: Sert Zemin + Halı
Güç: 58 W
Pil Tipi Li-ion.
Pil Kapasitesi 5200 mAh
Şarj Süresi: 5 saat
Çalışma Süresi: 180 dk

Roborock S6 kaç saat çalışabiliyor?

Eco ayarında 180 dk çalışmaktadır. Max düzeyde bu süre azalabilmektedir.

Roborock S6 su haznesi nasıl temizlenmeli?

Elde yıkama ile temizlenmelidir

Yedek mop bulunuyor mu?

Hayır. Daha sonrasında ayrı olarak satın alabilmektesiniz.

Roborock S6’ da HEPA filtresi bulunur mu?

Evet 2 adet bulunuyor.