El işlerinden ev tamiratlarına kadar birçok alanda kullanılan silikon tabancaları, hayatımızın vazgeçilmez araçlarından biri haline geldi. Bu tabancalar, yapıştırılacak yüzeylere silikon ve benzeri malzemelerin düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlayarak işlerimizi kolaylaştırıyor. Bu içeriğimizde kullanıcılardan tam not almış en iyi silikon tabancaları bir araya getirdik.

Sıra MarkaGüçİyiÖneri Puanı
1Bosch200 W10/10
2FERM70 W10/9.8
3Einhell70 W10/9.9
4Anka60 W10/9.8
5Attlas40 W10/9.7
6Fuji60- 100 W10/9.8
7Rapid200 W10/9.8
8VONROC70 W10/9.7
9KL3.6 V10/9.8
10Tudor20 W10/9.8
Silikon Tabancası Öneri Listesi

En İyi Silikon Tabanca Modelleri

Kullanışlılığı ve kalitesi sayesinde kullanıcılardan tam not almayı başaran en iyi silikon tabancaları burada bulabilirsiniz.

İşte en iyi silikon tabanca tavsiyesi

Bosch PKP 18 E-Elektrikli Silikon Mum Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 200 W
 • Isınma Süresi:
 • Tutkal Çapı: 11 x 45 – 200 mm

Bosch, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla bilinen bir tutkal tabancası markasıdır. PKP 18 E modeli, temiz bir çalışma ortamı sağlamak ve stabil yapıştırma bağlantıları elde etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Elektronik ayarlı ısıtma elemanı, aletin hızlı ısınmasını sağlayarak 200 santigrat derece sabit çalışma sıcaklığına ulaşmasına yardımcı olur. Böylece, kullanıma hazır hale getirilmesi kolaylaşır. Mekanik besleme sistemi sayesinde hassas dozajlama yapılabilir ve yapıştırıcı amaca uygun şekilde hızlıca uygulanabilir. Entegre damlama stoperi, damlamayı en aza indirir ve ekstra uzun meme sayesinde zor ulaşılan yerlerde bile yapıştırma bağlantıları gerçekleştirilebilir. Ayrıca, dayama kolu emniyetli bir duruş sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ü** Ö**; Orijinal ürün, çabuk ısınması ile mükemmel. El tutma yerine açma kapama düğmesi olsaydı fişi çekip takmazdık..

💬 Ö** B**; Güzel ve kaliteli bir ürün…


FERM Power GGM1005

Ürün Özellikleri

 • Güç: 70 W
 • Isınma Süresi: 3-5 dakika
 • Tutkal Çapı: 11,2 mm – 200 mm

FERM GGM1005 Sıcak Mum Silikon Tabancası, hızlı ve kolay bir şekilde güçlü tutkal sonuçları elde etmenizi sağlayan bir elektrikli tutkal tabancasıdır. 70 watt gücünde olan bu tutkal tabancası, 3 ila 5 dakika içinde ısınır ve ahşap, seramik, plastik, tekstil, karton, deri, metal, zemin kaplamaları gibi birçok malzemenin kalıcı ve sağlam bir şekilde yapıştırılması için hazır hale gelir. FERM GGM1005, 11,2 mm çapındaki tutkal çubukları ile uyumludur ve mekanik dozaj ayarı sayesinde her zaman sorunsuz ve etkili bir şekilde çalışır. Ayrıca akıllı mahfaza tasarımı sayesinde sıcak parçaların masaya temas etmesi önlenir. Kullanışlı park braketi, tutkal tabancasını sabit bir şekilde yerleştirir ve damlama kilidi sayesinde asla yanlış yerlere damla düşmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** A**; Hızlı kargolamayla elime erkenden ulaştı. Henuz kullanmadım ama malzme kalitesi iyi görünüyor. Paketlenmesi de güzeldi. Sağlam geldi.

💬 M** Ö**; Paketleme güzel. Ürün biraz basit gibi duruyor ama iş görür. Hemen kargolandı.


Einhell TC-GG 30

Ürün Özellikleri

 • Güç: 70 W
 • Isınma Süresi: 300 saniye
 • Tutkal Çapı: 11 mm

Einhell TC-GG 30 Silikon Mum Tabancası, hobi atölyeleri, el işi odaları ve ev kullanımı için mükemmeldir. Tüm malzemeler için (ahşap, metal, kumaş, tekstil, seramik, plastik ve kompozit malzemeler gibi) neredeyse uygun olan silikon mumlar ile çalışır. Mekanik tutkal beslemesi, tutkal çubuklarının seçici uygulamasını sağlar. Ergonomik tutacak, kullanıcı dostu bir kullanım deneyimi sağlar ve uzun süreli projelerde yorulmadan çalışmanızı sağlar. Pozisyon kelepçesi, tabancanın ayakta durmasını ve sorunsuz bir şekilde sabitlenmesini sağlar. Tabanca, standart nozul, düz nozul, uzatma nozulu ve üç tutkal çubuğu ile birlikte gelir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** T**; Şimdiye kadar birkaç tane silikon tabancasi eskittim. Bu fiyat ve performans olarak çok güzel. Içinden 3 yedek silikon ve 3 tane tabanca ucu çıktı. Tavsiye ederim

💬 B** İ**; Einhell in polisaj makinasıni kullanıyorum her nekadar çin üretimi olsada marka bilindik olduğundan kaliteli. Bunjnda öyle olacağını umuyorum inşaallah..


Anka Sıcak Silikon Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 60 W
 • Isınma Süresi:
 • Tutkal Çapı: 11 mm

Anka Silikon Tabancası, yapıştırma işlerinde sıklıkla kullanılan ve kumaş, deri, sentetik maddeler, karton, gevşek halılar, kablo sabitleme, çerçeve sabitleme, hediyelik ve süs eşya yapımı, maket ve oyuncak imalatı, yapma çiçek yapımı gibi ev ve iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Anka Silikon Tabancası, yapıştırılan yüzeyden iz bırakmadan kolayca sökülebilmesi ve mükemmel yapışma mukavemeti sağlamasıyla öne çıkmaktadır. Elektronik ve elektrik sektöründe de yalıtım özelliği nedeniyle tercih edilen bir üründür. Anka Silikon Tabancası, 60 watt gücünde olup yüksek ısıda eritme özelliğine sahiptir. 5 adet ultra yapışkan çubuk silikon ile birlikte gelmektedir ve silikon kalınlığı 10-12mm’dir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Y**; Ürün 60 watt ve gayet güzel çabuk ısınıyor görselde görüldüğü gibi aynı ürün tavsiye ederim..

💬 Y** Ç**; Ürün bahsedildiği gibi geldi. Paketleme ve kargo da herhangi bir sorun olmadığı. Teşekkürler


Attlas Eco St 40 Sıcak Mum Silikon Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 40 W
 • Isınma Süresi:
 • Tutkal Çapı: 11 mm

ATTLAS ECO ST 40, 40 watt gücünde sıcak mum silikon tabancasıdır. Ürün, 2 parça mum silikon hediye ile birlikte sunulmaktadır. Dayama demiri aparatı sayesinde rahat bir kullanım imkanı sunar. ATTLAS Center A.Ş garantisi altındadır ve bakım gerektirmez. Kullanım sonrasında, üzerinde kalan silikon parçalarını temizlemeniz önerilir. Oyuncak, modelleme, dekorasyon, hobi, suni çiçek, ahşap işleri vb. birçok alanda kullanılabilecek bir üründür.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Kargolama hızlı ve sorunsuzdu. 1 ay kadar kullandım ama arıza yapmadı. Fiyat performans ürünü.

💬 M** K**; Gerçekten kullanışlı ve güvenilir özel kargolanmış teşekkür ediyorum..


Fuji Sıcak Mum Silikon Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 60 – 100 W
 • Isınma Süresi: 4 Dakika
 • Tutkal Çapı: 11 mm

Fuji Silikon Tabancası, sanat ve el sanatları gibi uygulamalar için ideal bir çözümdür. Sadece 5 dakika içinde ısınma süresi ile hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelir ve 20 dakikaya kadar yeterince sıcak kalır, böylece fişe takmadan bile uzun süre kullanılabilir. Tetikleyen mekanizması, silikon mumu basarak ısıtmayı yeniden başlatmanızı veya itmenizi gerektirmez, bu da yüksek verimlilik ve güvenlik sağlar.Silikon mumu kolayca sıkmak ve akışını kontrol etmek için tasarlanmıştır ve yüksek kaliteli ısı yalıtım malzemesi kullanılarak üretilmiştir, böylece yanıklardan korunursunuz ve zararlı kokulara maruz kalmazsınız.

Çift güç seçeneği sunan Fuji Silikon Tabancası, malzemelerinize zarar vermeden farklı ısı ayarlarıyla çalışabilir. 60W seçeneği sanat ve el sanatları için idealdir, ağır işlerde ise 100W seçeneği kullanılabilir. Üstün yapışkan özellikleriyle ahşap, cam, ip, kumaş, plastik, metal, taş, kağıt, pamuk ve daha birçok malzemede kullanılabilir. Bahçe, hediyelik eşya ve süslemeler gibi birçok uygulamada da kullanılabilir. Fuji Silikon Tabancası, üstün tutkal çubuklarıyla birlikte gönderilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** S**; Çok pratik ve kullanışlı tetiği çok iyi elde çok kaliteli hissi veriyor. Yanındaki silikon çubuklar da güzel olmuş.

💬 B** E**; Ürün anlatıldigi gibi super teşekkürler.


Rapid EG212 Sıcak Silikon Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 200 W
 • Isınma Süresi: 10 Dakika
 • Tutkal Çapı: 12 mm

Rapid EG212 Sıcak Silikon Tabancası 200W, evdeki el işleri ve küçük onarımlar için ideal bir çözümdür. Kullanımı çekici görünümü ve çok yönlülüğü ile kolaydır. Ayrıca Point, EG130 ve EG250 ile de uyumludur. Rapid 12 mm yapıştırıcı çubukları kullanılır ve ev ve hobi kullanımları için yüksek performanslıdır. Tabanca, silikon ağız koruması ve ayarlanabilir stand gibi özelliklere sahiptir, böylece en iyi yapıştırma konumunu elde edebilirsiniz. 200W güç ile D12 mm yapıştırıcı çubukları kullanarak 10 dakika içinde ısınır ve silikon çıkışı g/saat başına 250 gr’dır. Bu tabanca, her türlü küçük işler ve evdeki onarımlar için mükemmel bir araçtır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** G**; Ürün gayet iyi memnunum, teşekkürler.

💬 Ü** Y**; kaliteli ürün 5-6 dakikada ısınıyor ama sürekli kullanabiliyorsunuz. 10 numara 5 yıldız benden.


VONROC Tetikli Kalın Sıcak Silikon Tutkal Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 70 W
 • Isınma Süresi: 3-5 Dakika
 • Tutkal Çapı: 11,2 mm

Vonroc tutkal tabancası, damlama önleyici işlevi sayesinde önemli bir avantaj sunar. Düğmeyi bıraktığınızda tutkal damlamaz, bu da gereksiz tutkal uygulamasını önler ve karışıklık yaratmaz. Bu tabanca, tutkalı mükemmel şekilde dağıtmak için tasarlanmıştır ve tüm hobi işleriniz için ideal bir yardımcıdır. Yaratıcı dekorasyon işlerinin yanı sıra, evinizdeki hafif işleriniz için de uygundur. Seramik, ahşap, plastik, cam, yer döşemesi, deri, metal ve hatta elektronik gibi birçok yüzeye uygulanabilen bu tabanca, tutkal işlerinizde size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Z**; O kadar guzel, kaliteli, hızlı kargo, mükemmel paketlwme,5 puan çok az, saticiya teşekkür ederim.

💬 M** K**; Harika bir ürün teşekkür ederim.


Kl Eco KE36SMT-KT Şarjlı Sıcak Silikon Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 3.6 V
 • Isınma Süresi: 40 Saniye
 • Tutkal Çapı: 7 mm

KL Eco KE36SMT-KT, şarjlı ve kullanımı kolay bir sıcak silikon tabancasıdır. Bu ürün, 3.6 V / 1.5 ah lityum-iyon pil ile güçlendirilmiştir ve 7mm mum çapı ile çalışır. Maksimum sıcaklık 190 derecedir ve ürün, USB şarj kablosu ve 10 adet 7mm silikon mum çubuğu aksesuarları ile birlikte gelir. Şarj etmek için USB kablosu kullanılır. KL Eco KE36SMT-KT, her türlü küçük işleriniz için ideal bir yapıştırıcı tabancasıdır evde ve ofiste kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ü**; Ürün çok iyi beğendim fakat biraz geç ısınıyor. Hava durumuna göre de değişiklik gösterebilir çünkü dış ortamda denedim.

💬 İ** P**; Nispeten hızlı uzun işlerde kullanmadığım için pili de hiç bir sorun teşkil etmiyor, boyutu gayet küçük.


Tudor Sıcak Silikon Tabancası

Ürün Özellikleri

 • Güç: 20 W
 • Isınma Süresi:
 • Tutkal Çapı:

Tudor silikon tabancası, sınıfının en kullanışlı ürünlerinden biridir ve şimdi en uygun fiyat garantisiyle sunulmaktadır! 20 W gücü sayesinde yeterli performansı sağlamasına rağmen, boyutu sayesinde rahat kullanım ve şık bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, güvenlik anahtarı özelliği sayesinde herhangi bir kazaya karşı sizi korumaktadır. Tudor silikon tabancası, hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** T**; Fiyatına göre daha ne olsun.

💬 S** S**; Küçük boy silikon giriyor. Kaliteli duruyor.


En İyi Boya TabancasıŞarjlı Matkap Markaları
İlginizi Çekebilir

En iyi silikon tabanca markaları hangisi?

Kullanıcı memnuniyetiyle ön plana çıkmış olan en iyi silikon tabancası markaları şunlardır:

 • Bosch
 • FERM
 • Einhell
 • Anka
 • Attlas
 • Fuji
 • Rapid
 • VONROC
 • KL
 • Tudor

Silikon tabancası kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Silikon tabancası kullanırken özellikle ucunun temiz ve düzgün bir şekilde kesildiğinden emin olmalısınız. Ayrıca, tabancayı kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumak önemlidir. Silikonun düzgün bir şekilde uygulanması için sıcaklığın uygun olması ve kullanılacak yüzeyin temiz ve kuru olması da önemlidir.

Hangi silikon tabancası daha iyi, pil ile çalışan mı yoksa elektrikli olan mı?

Pil ile çalışan silikon tabancaları daha portatif ve kullanımı daha kolaydır, ancak bataryanın ömrü sınırlıdır. Elektrikli silikon tabancaları ise daha güçlü ve uzun ömürlüdür, ancak kablolama ve priz ihtiyacı nedeniyle daha az taşınabilir olabilirler.

Silikon tabancası ne kadar sıcaklık üretir?

Silikon tabancaları, genellikle ısıtma sıcaklıkları 200-220 derece arasında değişen ve bu sıcaklığı koruyabilen modellerdir.