Soğuk kış aylarının gelmesiyle birlikte birçok kullanıcı ısıtıcı arayışına başladı. Kullanım alanına göre farklı çeşitlerde üretilen ısıtıcılar sahip oldukları birbirinden farklı özelliklerle kafa karışıklığına yol açabilmektedir. Isıtıcılarda genel olarak aranılan özellikler hızlı ve etkili ısıtması olsa da güvenlikte en fazla dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Şömine tipi elektrikli ısıtıcılar, hem etkili ısıtma sistemi hem de güvenlik önlemleri nedeniyle kış aylarında en çok tercih edilen ısıtıcıların başında gelmektedir. Bunun yanında şık görünüme sahip olmaları, ev içi kullanımda kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bizde bu içeriğimizde sizler için şık tasarımlı en iyi şömine tipi ısıtıcıları listeledik.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Eray Yetim’in bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

Marka/ModelIsıtma GücüKademe Sayısı
KUMTEL KS-2740 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı1800 W2
Minisan MS 2500 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı2500 W3
Bayersan 3001 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı1800 W2
Luxell KS-2760 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı2200 W3
Bayersan Şömine Tipi Soba Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı1800 W2
Aygaz Provence Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı3400 W2
Inova Marsstar MS-10 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı2000 W3
Luxell Şömine Tipi Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı2700 W3
Blyss Murlo Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı1900 W1
Minisan Quartz Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı2500 W3
En İyi Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı Önerileri

Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı Önerisi

Sayısız ısıtıcı modeli arasında oldukça tercih edilen ürünlerden olan en iyi şömine tipi ısıtıcı modellerini sizler için liste haline getirdik.

KUMTEL KS-2740 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 KUMTEL KS-2740 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 2
 • Isıtma Gücü: 1800 W

1800 W elektrik gücü ile çalışan Kumtel KS-2740, devrilme emniyeti sayesinde ev içi kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. Kademeli ısı ayar özelliğinden dolayı dilediğiniz ayarda ısınabilirsiniz. Kolay taşınabilir olmasından dolayı ofis kullanımı için de tercih edilebilir.

Minisan MS 2500 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Minisan MS 2500 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 3
 • Isıtma Gücü: 2500 W

Devrilme emniyetinin yanı sıra termostat ayarı bulunan Minisan MS 2500, ara sıcaklıkları ayarlayabilmeniz için özel olarak geliştirilmiştir. Termostatlı olması sebebiyle ısıyı uzun süre korur. 3 kademeden oluşması, cihazın ısısını hava koşullarına göre ya da kullanım alanına göre ayarlamanıza olanak sağlar.

Bayersan 3001 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Bayersan 3001 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 2
 • Isıtma Gücü: 1800 W

3 filamentten oluşan Bayersan 3001, alanı en hızlı ve verimli şekilde ısıtması için tasarlanmıştır. Devrilme emniyeti sayesinde çocuklu evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Devrilme ya da düşme durumlarında cihaz kendisini otomatik olarak kapatır. Bu sayede istenmeyen durumların önüne geçilmiş olur.

Luxell KS-2760 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Luxell KS-2760 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 3
 • Isıtma Gücü: 2200 W

2200 W elektrik gücü ile çalışan Luxell KS-2760, açık alanda 15 metre kareye kadar kapalı alanda ise 25 metre kare büyüklüğe kadar ısıtma sağlar. Ayarlanabilir termostat ayarı ve 3 kademeli ısı ayar sistemi sayesinde kullanım alanına göre ısıyı dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Devrilme emniyeti sayesinde oldukça güvenli bir cihazdır.

Bayersan Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Bayersan Şömine Tipi Soba Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 2
 • Isıtma Gücü: 1800 W

Oldukça şık görüntüsü sebebiyle ev içinde dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. 2 kademeli ısıtma sisteminden dolayı hava koşullarına göre ılık ya da sıcak ayarda kullanılabilen Bayersan Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı, aynı zamanda devrilme emniyeti sayesinde güvenilir bir cihazdır. Toplam 2 filamentten oluşarak, alanı en hızlı şekilde ısıtır.

Aygaz Provence Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 • Kademe Sayısı: 2
 • Isıtma Gücü: 3400 W

Isıtma gücü 3400 olan Aygaz Provence Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı, şık tasarımıyla bulunduğunuz ortama değer katacaktır. Isıtma kademesi 2 olan ürün, gerçek alev etkisi sunarak, kolay bir kullanıma sahiptir. 12 kilogram ağırlığında olan ve oldukça rahat taşıyabileceğiniz şömine tipi elektrikli ısıtıcıda, doğal odun ateşi görünümü veren seramik odun seti paket içeriğine dahil edilerek kullanıcılara sunulmaktadır.

Inova Marsstar MS-10 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Inova Marsstar MS-10 Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 3
 • Isıtma Gücü: 2000 W

4 filament sayısına sahip olan Inova Marsstar MS-10, kullanılan alanı en etkili şekilde ısıtır. Hızlı ısıtma özelliğinin yanında havayı kurutmuyor olma özelliği sayesinde oldukça tercih edilir. Şık görüntüsünden dolayı evde ya da ofiste kullanıma uygundur. Ölçüleri, kolaylıkla taşımaya uygun şekilde ayarlanmıştır.

Luxell Şömine Tipi Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Luxell Şömine Tipi Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 3
 • Isıtma Gücü: 2700 W

3 ayrı kademede kullanım özelliği sunan Luxell Şömine Tipi Isıtıcı, aynı anda hem ışık ile hem de konveksiyon ile ısıtma işlemi sağlar. Filamentlerde kullanılan tel sarım kullanılarak yüksek performans ve etkili ısıtma için geliştirilmiştir. Devrilme emniyetinin yanı sıra geniş buhar ünitesine sahip olması, ısıtma işlemi sağlarken havanın kurumasını engeller.

Blyss Murlo Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

Blyss Murlo Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 1
 • Isıtma Gücü: 1900 W

Blyss Murlo şömine tipi ısıtıcı, uzaktan kumanda özelliği sayesinde ısı seviyesini rahatlıkla değiştirmenizi sağlar. Kullanılan alanı en etkili ve hızlı şekilde ısıtmak üzerine tasarlanmıştır. Uzaktan kumanda özelliğiyle de hava koşullarına göre ısınma özelliğini dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Minisan Quartz Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı

 Minisan Quartz Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı
 • Kademe Sayısı: 3
 • Isıtma Gücü: 2500 W

Kapalı alanlarda ısıtma kapasitesi 25 metre kare olan Minisan Quartz şömine tipi ısıtıcı, 2500 W elektrik gücü ile çalışmaktadır. Devrilme emniyeti sayesinde çocuklu evler içinde oldukça uygun bir tercih olur. Buhar fonksiyonu, ısıtıcının kullanıldığı alanda havanın buharlaşıp nemsiz kalmasını engeller.

Şömine Tipi Elektrikli Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • İhtiyacınıza uygun bir ısıtma kapasitesi seçmek önemlidir. Oda büyüklüğüne ve yalıtıma bağlı olarak farklı ısıtma kapasitelerine sahip modeller bulunmaktadır. Isıtma kapasitesi genellikle watt cinsinden belirtilir.
 • Enerji verimliliği, uzun vadeli maliyetleri etkileyebilir. Enerji dostu ve enerji tasarruflu bir model seçmek, elektrik faturalarınızı düşük tutmanıza yardımcı olabilir.
 • Elektrikli ısıtıcılar genellikle aşırı ısınma koruması, devrilme koruması ve alev simülasyonu gibi güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu özellikleri kontrol ederek güvenli kullanım sağlamak önemlidir.
 • Termostat kontrolü, istediğiniz sıcaklığı ayarlamanıza ve belirlenen sıcaklığa ulaşıldığında otomatik olarak kapanmasına olanak tanır.
 • Şömine tipi elektrikli ısıtıcıları genellikle duvara monte edilebilir veya taşınabilir modellerdir. Kullanım amacınıza göre montaj kolaylığını değerlendirin.
 • Şömine tipi ısıtıcılar genellikle dekoratif amaçlar için de kullanılır. İç mekan dekorunuza uygun bir tasarım seçmek, hem ısıtma fonksiyonunu hem de dekoratif görünümü birleştirebilir.
 • Uzaktan kumandalı modeller, kullanım kolaylığı sağlar. Isıtıcıyı uzaktan kontrol etmek, ayarlamak ve kapatmak daha pratik olabilir.
 • Farklı markaların ve modellerin fiyatları değişebilir. Bütçenize uygun bir model seçerken aynı zamanda güvenilir ve tanınmış bir markayı tercih etmek önemlidir.
 • Ürünü satın almadan önce kullanıcı incelemelerini okumak, ürünün gerçek performansı ve dayanıklılığı hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

En iyi şömine tipi ısıtıcı hangisi?

Kullanıcıların kullanım alanlarına göre tavsiye edilen en iyi şömine tipi elektrikli ısıtıcı; Minisan, Kumtel, Bayersan, Blyss, Inova markalarına ait şömine tipi elektrikli ısıtıcılardır. Bu ürünler, kullanılan alanı en etkili şekilde ısıtırken aynı zamanda buhar özellikli olmaları sayesinde havayı kurutmaz ve sağlık açısından da sorun teşkil etmez.

Şömine tipi ısıtıcı nedir?

Tıpkı şömine gibi etkili ısıtma sağlamasının yanında elektrik enerjisiyle çalışan ısıtma cihazlarına verilen isimdir. Şömineye benzetilmesinin bir diğer sebebi de, diğer ısıtıcılara göre havayı kurutmaması, aksine nemli tutma özelliğine sahip olmasıdır.

Şömine tipi elektrikli ısıtıcı ne kadar yakar?

Bu ürünler genel olarak 1800 W ile 2700 W arasında elektrik gücü ile çalışan ısıtıcılardır. Ortalama bir hesap yapılacak olursa, 2000 wattlık bir şömine tipi ısıtıcı saatte 2 kw elektrik harcar. Aylık tutarını hesaplayabilmen için güç içinde kullanım süresi ve kW başına ücretlendirmeyi öğrenmeniz yeterlidir.