Bildiğiniz üzere kış aylarında etkili bir şekilde ısınmak oldukça zor bir süreçtir. Çeşitli ısıtıcı seçeneklerini deneme fırsatı olsa da genel olarak uzun süreli bir sıcaklık elde edilemez. Bunun yanında, havayı kurutma ve havadaki nemi tamamen alma durumlarından dolayı kullanılan çeşitli ısıtıcılar, uzun dönem kullanımlarda çeşitli sağlık sorunlarına da yol açar.

Konvektör ısıtıcılar, diğer ısıtıcıların aksine havayı kurutmadan uzun süreli sıcaklık sağlar. Ortamdaki soğuk havayı içine çeker ve ısıtarak tekrar ortama verir. Bu sayede kullanılan alanda nem kaybı yaşanmadığı gibi alanın verimli ısınması sağlanır. Bundan dolayı, en iyi konvektör ısıtıcıları sizler için araştırdık.

SıraModelIsıtma GücüİyiÖneri Puanı
1Bosch Hc 40002500 W10/10
2Kumtel Hc 29302000 W10/9.9
3Beko Bk M 1800 W10/9.8
4Arçelik Ark 20002000 W10/9.9
5Luxell Xx-1952500 W10/9.8
6Vigo Epk4590e25b2500 W10/10
7Delonghi Hsx2324f2400 W10/9.9
8Vestel K 7002500 W10/9.9
9Flavel Kı 15001500 W10/9.7
10İvigo PBL9942000 W10/9.6
Konvektör Isıtıcı Öneri Listesi

En İyi 10 Konvektör Isıtıcı Tavsiyesi

Bulunduğunuz alanda kalıcı bir sıcaklık istiyorsanız bunun için tek yapmanız gereken şey konvektör ısıtıcı sahibi olmaktır. Sizin için en uygun ısıtıcıya karar verebilmeniz adına en iyi konvektör ısıtıcı tavsiyelerini sizler için araştırarak liste haline getirdik.

İşte en iyi Konvektör Isıtıcı önerileri:

Bosch Hc 4000

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45×90 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Aşırı ısınma ve donma emniyeti
 • Isıtma Gücü: 2500 W

Bosch Hc konvektör ısıtıcı, evinizin her yerini sadece bir priz yardımı ile en hızlı ve etkili şekilde ısıtması için geliştirilmiştir. Donma, devrilme ve su sıçrama emniyeti sayesinde banyo ve balkonlar da dahil evin her alanında kullanıma uygundur. Devrilme ya da düşme gibi durumlarda cihaz kendini otomatik olarak kapatır. Duvara monte edilebilir ya da zeminde ayaklı şekilde kullanım sağlanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 L** T**; Ürün gayet güzel stabil bir ısıtma sağlıyor. Bulunduğu alanı aniden ısıtmıyor yavaş ısıtıyor ve bu şekilde bulunduğu ısıyı termostat sayesinde sabit tutuyor. diğer ısıtıcılar gibi havayı kurutmuyor ve ani ısı değişiklşkleri yaratmıyor.

💬 E** Ö**; İnanılmaz bi ürün. Gözünüz kapalı rahatlıkla alabilirsiniz. Çok sessiz ve çok hızlı bir şekilde odayı ısıtıyor.


Kumtel Hc 2930

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45×71 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Yüksek ısı kontrolü
 • Isıtma Gücü: 2000 W

Duvara monte edilebilme ya da ayaklı kullanım sağlama özelliği sayesinde Kumtel konvektör ısıtıcı, evin here alanında kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. 2000 W enerji gücü ile ortalama boyutlarda bir odayı 10 dakika içerisinde ılık hale getirir. Sabit kullanımlar için şık bir gövde ile tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**; Harika hemen ısıtıyor kızımın oyun odası İÇİN aldım çok memnunum

💬 O** D**; Fiyatına göre müthiş bir performans gözünüz kapalı alın bence


Beko Bk M 

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 41×80 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Emniyet sistemi var
 • Isıtma Gücü: 1800 W

Ayarlanabilir termostatı sayesinde ısı kademesini dilediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Hızlı ve etkili ısıtmasından dolayı çocuk odalarında oldukça fazla tercih edilen modellerden biridir. Ayarlanabilir özellikleri arasında bulunan zamanlama programı, Beko konvektör ısıtıcıyı kullanacağınız alana göre kişiselleştirmenizi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** S**; Isı ayar kademeleri var 20 metrekare odayı hızlı şekilde ısıtıyor memnun kaldık

💬 D** Ç**; Kaliteli bir ürün ısıtması da gayet iyi tavsiye ederim


Arçelik Ark 2000

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 43×80 Cm
 • Isıtma Gücü: 2000 W

Yaklaşık olarak 5 kilogram ağırlığa sahip olan Arçelik konvektör ısıtıcı, ev içinde yalnızca sabit kullanımda değil dilediğiniz yere taşımanız için hafif şekilde üretilmiştir. Boyutları ve şık görüntüsü sayesinde kullanılan alana farklı bir boyut kazandırır. Hızlı ısıtma ve soğuk havayı çekme özelliği sayesinde kullanılan alanda kalıcı bir ısı oluştur. Bu sayede, cihaz kapandıktan sonra dahi ısı uzun süre ortamda kalır.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** A**; O kadar memnun kaldık ki ikinciyi almayı düşünüyoruz

💬 H** D**; Alırken tereddüt etmiştik ama iyi ki almışız güzel ısıtıyor tavsiye ederim


Luxell Xx-195

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 55×77 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Anahtarlı ve yüksek ısı kontrol sistemi
 • Isıtma Gücü: 2500 W

Kademeli güç kullanımı sayesinde ısıtma gücü 1125 W ile 2500 W arasında ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Ayarlanabilir termostata ve yüksek ısı kontrolüne sahip olan Luxell konvektör ısıtıcı, bu özellikleri sayesinde enerji tasarrufu sağlar. İnce ve zarif olarak tasarlanan gövdesi sayesinde yer değiştirmek kolaydır. Aynı zamanda, duvara monte edilerek kullanımda da daha etkili bir ısınma sağlanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Bebek odası için aldım, harika ısıtıyor oda sürekli aynı ısıda kalıyor ve en önemlisi havayı kurutmuyor. 1 aydır kullanıyorum çok memnun kaldım teşekkürler

💬 İ** Ü**; Çok memnun kaldık birkaç gündür kullanıyoruz büyük bir salonumuz var ve 10 dakika içinde sıcacık yaptı, yukardan hava üflüyor olmasının çok faydası var. 


Vigo Epk4590e25b

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45×90 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Aşırı ısınma ve su temasına karşı koruma
 • Isıtma Gücü: 2500 W

Konvektör ısıtıcıların seçilme sebepleri arasında yer alan özellikler genel olarak taşınabilir olmaları, kalıcı ısı sağlamaları ve ortamı hızlı ısıtmalarıdır. Vigo konvektör ısıtıcı, tüm bu özelliklere cevap olarak üretilmiştir. Diğer ürünlere kıyasla daha geniş bir yüzeye sahip olmasına rağmen havadaki tozu yakmadan ısınma sağlar. Bu sayede koku şikayetleri de yaşanmaz. Isıyı dengeli şekilde dağıtarak, kullanılan alanın tümünün ısınmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Balkon için almıştım, hızlı bir şekilde hemen ısı vermeye başlıyor fakat infread ısıtıcılar gibi karşısına geçip ısınmayı beklemeyin, ürünün böyle bir vaadi de yok. Balkonu çok fazla kullanıyoruz, hem misafir ağırlarız, hemde bişeyler içeriz. Bu ısıtıcıyı oturmadan yarım saat önce çalıştırınca soğukluk kalmıyor. Ilık bir ortam yaratıyor. Ev içinde kullanmadım ama kapalı ortamı çok rahat ısıtır. Klima gibi sıcak üflüyor. Beğendim. Güzel cihaz.

💬 H** G**; aşırı güzel. hemen ısıtıyor ortamı. bebeğim için aldım çok beğendim. düşünmeden alın derim


Delonghi Hsx2324f

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 46×68 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Donma önleme ve emniyet termostatı
 • Isıtma Gücü: 2400 W

Maksimum ısıtma gücü 2000-2400 W arasında bulunan Delonghi konvektör ısıtıcı, istenilen sıcaklık ayarının daha detaylı seçilebilmesi için 3 ayrı ısı kademesine sahiptir. Sıcak hava dağılımı için fan sistemi kullanılmıştır. Bu sayede, çekilen soğuk hava, sıcak havaya dönüştürüldükten sonra fan sistemi sayesinde kullanılan ortama daha hızlı şekilde yayılır. Donma önleme özelliği sayesinde balkon ve banyolarda kullanıma da uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 L** C**; Hem üflemeli hem üflemesiz 2 modlu ayarı var. Kullanışlı bir ürün

💬 T** D**; Ürün kalitesi güzel. kombiyi sonda yaktığımız halde 25 m2 odayı ısıtamadığımız için aldık. 19 dereceyi aşamayan sıcaklığı 24 dereceye çıkarttı. tabi kombide yanıyor. yanmasa 24 e çıkartırım bilmiyorum. ancak bizim işimizi gördü. tavsiye ederim


Vestel K 700

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45×90 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Otomatik kapanma ve su koruması
 • Isıtma Gücü: 2500 W

Vestel konvektör ısıtıcı, sıcaklık kontrol sistemi sayesinde en çok enerji tasarrufu sağlayan ürünlerden biridir. Kullandığı enerjinin büyük kısmını direkt olarak ısıya dönüştürdüğü için daha yüksek ve etkili bir ısıtma sağlar. Sağladığı yüksek yakıt tasarrufunun yanında havayı kontrol ederek ısıtma işlemi yaptığı için hava değişimi de yaratır. Sessiz çalışması ve yeterli güvenlik önlemlerine sahip olmasından dolayı evinizde her alanda kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** S**; Urun gerçekten çok güzel, fiyat kalitesi indirimle birlikte çok iyi… kurulumu da çok rahat oldu… bir odayi çok rahat isitiyor…

💬 O** L**; muhteşem işimi görüyor 20 mt kare odamı yarım saati bulmadan ısıtabiliyorum. istediğim odaya götürüp kullanıyorum. teşekkürler Ayrıc çok şık ve gösterişli bir ürün.


Flavel Kı 1500

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 46×66 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Aşırı ısınma ve devrilme emniyeti
 • Isıtma Gücü: 2000 W

Aşırı ısınma emniyeti ve devrilme emniyeti sayesinde evin her alanında kullanıma uygun şekilde geliştirilmiştir. 24 saat programlama özelliği bulunan Flavel konvektör ısıtıcı, gün içinde ortamdaki ısı miktarını sizin bildirdiğiniz özelliklere göre ayarlar. Bu sayede, ısıtıcıyı kullanacağınız alan daima sabit sıcaklıkta kalabilir. 7 kg ağırlığa sahip olmasından dolayı kolaylıkla yeri değiştirilebilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Bu markanın seramik ısıtıcısımı kullanıyoruz ve memnunuz diye bunu tercih ettik gerçekten çok beğendik. Duvara monte edebilirsiniz yada tekerlekli ayakları var. Nerdeyse hiç ses çıkmıyor çıkıyorsa da ben duymadım çok beğendik.

💬 Y** S**; Güzel ısıtıyor tasarımı dış görünüşü de şık bir ürün


Simfer S 4200kv

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 45×90 Cm
 • Emniyet Özellikleri: Aşırı ısınma ve su teması koruması
 • Isıtma Gücü: 2000 W

35 metrekare etki alanına sahip olan Simfer konvektör ısıtıcı, büyük kapalı alanlarda dahi hızlı ve etkili ısınma sağlar. 2000 W enerji kullanımıyla duvar tipi kullanım için uygun olarak geliştirilmiştir. Şık tasarımından dolayı sabit kullanıma oldukça uygundur. Programlama özellikleri sayesinde ısıyı dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Ürün gayet iyi. Hızlı ve sağlam şekilde teslim aldık. Fiyat/performans çok iyi teşekkür ederiz

💬 S** Ç**; Çok kullanışlı bir ürün sessiz ve etkili


En İyi 10 Kule Tipi Isıtıcı ÖnerisiEn İyi 10 Yağlı Radyatör Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi konvektör ısıtıcı hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre en çok tavsiye edilen konvektör ısıtıcılar; Bosch, Kumtel, Beko, Arçelik, Luxell, Vestel markalarına ait konvektör ısıtıcılardır. Bu ısıtıcılar, güvenlik önlemleri yönünden gelişmiş ve kalıcı ısı sağlayan cihazlar olduğu için oldukça tercih edilen modellerdir. Bunun yanında, ayaklı olarak ya da duvara monte edilmiş şekilde kullanılabilme özelliklerinden dolayı da kolaylık sağlarlar.

Konvektör ısıtıcı saatte ne kadar yakar?

Konveksiyonel ısıtıcılar genel olarak 1800-2000 W elektrik gücü kullanarak çalışan cihazlardır. Bundan dolayı, çalıştıkları saat başına yaklaşık olarak 80 j-kuruş ile 1 tl arasında elektrik tüketimi yaparlar. Bunun yanında, daha düşük enerji güçleriyle çalışan modellerde ise bu fiyatlar daha da düşer.

Konvektör ısıtıcı ne işe yarar?

Konvektör ısıtıcılar, kullanıldığı alandaki soğuk havayı çekerek özel sistemleri sayesinde ısıtır. Zaten ortamda hali hazırda bulunan havası ısıtarak ortama sıcaklık olarak yansıtır. Bundan dolayı, havadaki nemi almaz. Sağlıklı bir ısıtma cihazıdır. Ev içinde her alanda kullanılabilir.