Son yıllarda vazgeçilmez bir pişirme ürünü haline gelen wok tavalar artık mutfaktaki en büyük yardımcımız. Kızartma, soteleme ve kavurma gibi birçok işlem bu tavalarda yapılıyor. Wok tavalarda tıpkı tencerelerde olduğu gibi birçok farklı malzeme kullanılıyor. Bunların başında granit, döküm, çelik ve emaya geliyor. Yanmaz ve yapışmaz özellikli wok tavalar lezzetli yemeklerin kahramanı oluyor. Ayrıca kolay temizlendiği için kullanıcıya zahmet vermiyor.

SıraModelGenişlikİyiÖneri Puanı
1Tefal B5561928 cm10/10
2Emsan Perge30 cm10/9.9
3Karaca Biodiamond28 cm10/10
4Schafer Cory28 cm10/9.8
5Zwilling Madura28 cm10/10
6Lava Eco38 cm10/9.9
7Kitchenaid Hard30 cm10/9.9
8Korkmaz Ornella28 cm10/9.9
9Jumbo Majör28 cm10/9.9
10Cem Alev26 cm10/9.7
Wok Tava Öneri Listesi

En İyi 10 Wok Tava Önerisi

Yazımızda çok tercih edilen, birçok kişinin beğenisini kazanan en iyi wok tavaları bir araya getirdik. Önerilerimize göz atarak mutfağınızın büyük bir yardımcı alabilirsiniz.

İşte en iyi wok tava önerileri:

Tefal B55619 Titanyum 1x Simplecook Wok Tava

Tefal B55619 Titanyum 1x Simplecook Wok Tava
 • Genişlik: 28 cm
 • Malzeme: Titanyum

En iyi wok tava önerilerimize Tefal ile başlıyoruz. Tefal B55619 Titanyum Simplecook Wok Tava en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Titanyumdan üretilen tava özellikle dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Difüzyon tabanıyla ısıyı eşit olarak dağıtıyor ve yemeklerin eşit pişmesini sağlıyor. Kaliteli yapışmaz yüzeyi, yağsız pişirmeye de olanak tanıyor.


Emsan Perge Döküm Wok Tava

Emsan Perge Döküm Wok Tava
 • Genişlik: 30 cm
 • Malzeme: Granit

Emsan Perge Döküm Wok Tava 30 cm genişliği ile daha fazla yemeği pişirebilmenizi sağlar. Isıyı muhafaza ederek hızlı soteleme işlemleri için büyük bir kolaylık sağlar. Isıyı eşit dağıtan tava, enerjiden de tasarruf ettirir. Üç kat granit kaplamadan üretilen model son derece sağlamdır. Çizilmelere karşı direnç gösterir ve uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilir.


Karaca Biodiamond İndüksiyon Tabanlı Wok Tava

Karaca Biodiamond İndüksiyon Tabanlı Wok Tava
 • Genişlik: 28 cm
 • Malzeme: Elmas kristali

Sıradaki en iyi wok tava önerimiz indüksiyonlu ocak sahipleri için ideal. Karaca Biodiamond Wok Tava’nın tabanı indüksiyonlu ocaklara uygun olarak üretiliyor. Dayanıklılığı ile bilinen elmas kristallerinden üretilen tava, çizilmeye karşı üstün bir direnç gösteriyor. Yanmaz ve yapışmaz yüzey, daha lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirebilmenize olanak tanıyor. Üzerinde yağsız sebze, yumurta ve et pişirilebiliyor. Üstelik makinede yıkamaya da uygun.


Schafer Cory Wok Tava

Schafer Cory Wok Tava
 • Genişlik: 28 cm
 • Malzeme: Granit

Schafer Cory Wok Tava granit malzemesi sayesinde pişirme ve temizlemede büyük kolaylık sunuyor. Yanmaz ve yapışmaz tava yemeklerin daha lezzetli pişmesini sağlıyor ve kolay temizlenebiliyor. Tavanın bakalitten üretilen kulpları ergonomik tasarımıyla kolay tutuluyor ve el yakmıyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen model, 28 cm’lik büyüklüğe sahip.


Zwilling Madura Wok Tava

Zwilling Madura Wok Tava
 • Genişlik: 28 cm
 • Malzeme: Granit

En iyi wok tava önerilerimize kaliteli ve dayanıklı mutfak eşyalarıyla bilinen Zwilling’e de yer verdik. Zwilling Madura Wok Tava markanın en çok tercih edilen modellerinden biri. 4 kat duraslide granitten oluşan tava, yapışmaz özelliği ile öne çıkıyor. Az yağlı yemek yapabilmenizi mümkün kılıyor. Tavanın tabanında manyetik paslanmaz çelik kullanılıyor. Bu sayede ürün, indüksiyonlu dahil her ocak tipinde kullanılabiliyor.


Lava 38 cm Wok Tava

Lava 38 cm Wok Tava
 • Genişlik: 38 cm
 • Malzeme: Döküm

Sırada farklı bir wok tava önerisi var. Lava 38 cm Wok Tava’nın iki küçük sapı bulunuyor. Sac şeklindeki tava, döküm malzemeden üretiliyor. Bu sayede yemeklere daha fazla lezzet katıyor. 38 cm’lik geniş tava 5.3 litre hacmiyle birçok yemeği tek seferde pişirebilmenizi sağlıyor. Kalitesi sayesinde uzun ömürlü kullanılabiliyor.


Kitchenaid Hard Anodize Wok Tava

Kitchenaid Hard Anodize Wok Tava
 • Genişlik: 30 cm
 • Malzeme: Alüminyum

Kitchenaid Hard Anodize Wok Tava’da iki kulp bulunuyor. Tavanın bir yanında uzun tava kulpu, diğeri yanında kısa destek kulpu yer alıyor. Dövme serleştirilmiş alüminyumdan oluşan model, çizilmeye karşı son derece dayanıklı. Alüminyum malzeme, ısıyı hızlı ve eşit dağıtarak yemeklerin daha çabuk pişmesini sağlıyor. Yemek artıkları ve yanıklar tavaya yapışmıyor. Ürün, indüksiyonlu ocaklarda kullanım için de uygun.


Korkmaz A1119 Ornella 28 Cm Wok

Korkmaz A1119 Ornella 28 Cm Wok
 • Genişlik: 28 cm
 • Malzeme: Granit

Korkmaz A1119 Ornella Wok yüksek ısı iletkenliği ile fark yaratıyor. Öyle ki kısık ateşte bile verimli pişirme performansı sağlıyor. Daha az yağda çok şey pişiren tava, yanmaz ve yapışmaz yüzeyi sayesinde kolay temizlenebiliyor. Tavada indüksiyonlu ocaklar için solar base taban sistemi kullanılıyor. Granitten yapılan model 28 cm’lik genişliğe sahip.


Jumbo Majör 28 Cm Çelik Wok Tava

Jumbo Majör 28 Cm Çelik Wok Tava
 • Genişlik: 28 cm
 • Malzeme: Çelik

En iyi wok tava önerilerimizden biri de Jumbo’dan. Markanın Majör Çelik Wok Tava’sı çok seviyen ürünlerden biri. Özellikle fırın kullanımları için ideal olan model, son derece temiz ve şık duruyor. PREE VE PFOA içermeyen elmas granit tava yüzeyi, yemeklerin yanmasını ve yapışmasını önlüyor. Tavanın alt kısmında ve sapında paslanmaz çelik kullanılıyor. Böylece ürün, fırında da kullanılabiliyor.


Cem Alev Emaye Telli Wok Kızartma Tavası

Cem Alev Emaye Telli Wok Kızartma Tavası
 • Genişlik: 26 cm
 • Malzeme: Emaye

Cem Telli Kızartma Wok Tava önerilerimizin en uygun fiyatlı ürünü. Emaye tava kızartma yapmak için kullanılıyor. Tavanın yanında kızartmalar için tel de gönderiliyor. 26 cm’lik tava, derinliği ile kızartmak istediğiniz birçok malzemeyi içine alabiliyor. Ürünün 2 yıl garantisi bulunuyor.


Wok tava ne işe yarıyor?

Wok tavanın en büyük özelliği derin ve iç bükey olmasıdır. Bu sayede yağı ortaya toplar ve yemeklerin daha az yağda pişmesini sağlar. Tasarımı sayesinde ısıyı muhafaza eder, yemeklerin dengeli ve hızlı pişmesini sağlar. Kavurma, soteleme ve kızartma işlemlerinde kullanılır.

Wok tava ile ne yapılır?

Wok tava derin olduğu için birçok yemek için uygundur. Kızartma ve sote yemekleri için vazgeçilmez bir pişirme aracıdır. Bunun yanı sıra soslu makarna, yumurta, balık, et ve tavuk gibi birçok gıda wok tavada pişirilebilir.

Önerilen en iyi wok tava hangisi?

En iyi wok tava markalarını sıralayalım: Tefal, Emsan, Karaca, Schafer, Zwilling, Lava, Kitchenaid, Korkmaz, Jumbo ve Cem yanmaz yapışmaz özellikli, granit, döküm, elmas ve emayeden üretilen, derin ve geniş, çizilmeye karşı dayanıklı, ısıyı eşit dağıtan, en iyi wok tavaları üreten markalar arasında yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here