İş hayatı ve yoğunluktan bebeğini emziremeyen annelerin imdadına göğüs pompaları yetişiyor. Göğüsün sağılmasını sağlayan bu pompalarla bebekler anne sütünü günün her anında içebiliyor. Göğüs pompaları elektrikli ve manuel olarak ikiye ayrılıyor. Elektrikli pompalar vakumlama hareketiyle otomatik sağım yaparken, manuel pompalar vakum kolu ile kullanılıyor. Birçok pompada biberon bulunuyor. Anne sütü doğrudan biberona atığı için kolayca saklanabiliyor.

SıraModelModelİyiÖneri Puanı
1Lansinoh TekliElektrikli10/10
2Chicco WellbeingManuel10/10
3Philips Avent Scf395/11Elektrikli10/10
4Mochi GöğüsManuel10/9.9
5Wee Baby PratikManuel10/9.8
6Babytime SetManuel10/9.8
7Kiwibaby Baby 58Elektrikli10/10
8Diamond MamaManuel10/9.9
9Kraft TouchElektrikli10/9.9
10Baby Bond SetManuel10/9.8
Göğüs Pompası Öneri Listesi

En İyi 10 Göğüs Pompası Önerisi

Kullanımı kolay, hızlı ve doğal akış sağlayan en iyi göğüs pompalarını inceledik, özellikleriyle birlikte anlattık.

İşte en iyi göğüs pompası önerileri:

Lansinoh Tekli Elektrikli Göğüs Pompası

Lansinoh Tekli Elektrikli Göğüs Pompası
 • Model: Elektrikli
 • Ağız: Tekli

En iyi göğüs pompası önerilerimizin ilk sırasında Lansinoh var. MarkanınTekli Elektrikli Göğüs Pompası kolay süt akışı sağlıyor. Led göstergesiyle emiş gücünü gösterir. 6 adet pille çalışan makine sütün pompa ve bağlantılara kaçmasını önler. Süt doğrudan biberon haznesine akar. Hızlı ve rahat işlem yapan makine, vakti az olan anneler için son derece uygun.


Chicco Wellbeıng Manuel Göğüs Pompası

Chicco Wellbeıng Manuel Göğüs Pompası
 • Model: Manuel
 • Ağız: Tekli

Sıradaki göğüs pompası önerimiz manuel çalışıyor. Chicco Wellbeıng Manuel Göğüs Pompasında tekli ağız bulunuyor. Çekme kolu, ağız ucunda vakum oluşturuyor. Böylece istediğiniz hız ve gücü ayarlamanızı sağlıyor. Doğrudan biberona akan süt, pompanın küçük parçalarına kaçmaz. Pompa ve biberonun temizliği kolay hale gelir.


Philips Avent Scf395/11 Elektronik Göğüs Pompası

Philips Avent Scf395/11 Elektronik Göğüs Pompası
 • Model: Elektrikli
 • Ağız: Tekli

Philips Avent Scf395/11 Elektronik Göğüs Pompası önerilerimizin en çok tercih edilen ve memnun kalınan ürünleri arasında yer alıyor. Doğal hareket teknolojisiyle anneleri rahatsız etmiyor ve hızlı süt akışı sağlıyor. Yumuşak silikon başlık, her göğse uyuyor ve öne eğilmeden süt sağmanızı sağlıyor. Vakum gücü ayarlanabilen makine kişiye özel deneyim sunuyor. Sessiz çalışarak çevreyi ve özellikle de bebeğinizi rahatsız etmiyor.


Mochi Göğüs Pompası

Mochi Göğüs Pompası
 • Model: Manuel
 • Ağız: Tekli

Mochi Göğüs Pompası kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Pompanın alt kısmını ne kadar sıkarsanız o kadar vakum kuvveti uygulanıyor. Böylece gücü kendi elinizle ayarlamanıza imkan tanıyor. Ürünün yumuşak gövdesi BPA, PVC ve fitalat içermiyor. Fazla yer kaplamayan pompayı bebeğinizi emzirirken bile kullanabilirsiniz.


Wee Baby Pratik Manuel Göğüs Pompası

Wee Baby Pratik Manuel Göğüs Pompası
 • Model: Manuel
 • Ağız: Tekli

Doğal akış sağlayan Wee Baby Pratik Manuel Göğüs Pompası tek elle kontrol edilebiliyor. Damla şekilli dokulu ağızlık göğse masaj yaparak anneye konfor sağlıyor. Pompanın yanında biberon başlığı da bulunuyor. Ürün, sağım sonrası başlığı takılarak biberon olarak da kullanılabiliyor. Biberon haznesi 150 ml süt alabiliyor.


Babytime Manuel Göğüs Pompası

Babytime Manuel Göğüs Pompası
 • Model: Manuel
 • Ağız: Tekli

Babytime Manuel Göğüs Pompası manuel kullanılan klasik bir model. Tek elle rahatça kontrol edilen pompa, hızlı ve doğal akış sağlayarak anneleri rahatsız etmiyor. Akan süt direkt olarak biberona doluyor. Ürünün yanında ekstra bir biberon haznesi ve başlığı da bulunuyor. Bu sayede sağılan süt direkt olarak bebeğe verilebiliyor.


Kiwibaby Baby 58 Elektrikli Göğüs Pompası

Kiwibaby Baby 58 Elektrikli Göğüs Pompası
 • Model: Elektrikli
 • Ağız: Tekli

Sırada elektrikli göğüs pompası önerimiz var. Kiwibaby Baby 58 Elektrikli Göğüs Pompası’nda 2 farklı mod ve 9 ritim bulunuyor. Geniş kademe seçeneği annelere en rahat ettikleri modu bulmalarını sağlıyor. Yumuşacık masaj başlığı göğüs bölgesine nazik davranıyor. Üründe kullanılan parçalar BPA içermiyor.  Sessiz çalışan model, çevreye rahatsızlık vermiyor.


Diamond Mama Elmas Göğüs ve Süt pompası

Diamond Mama Elmas Göğüs ve Süt pompası
 • Model: Manuel
 • Ağız: Tekli

Diamond Mama Elmas Göğüs Süt Pompasında ayarlanabilir emme kolu bulunuyor. Kolay ve pratik kullanımlı pompanın ucunda dokulu kabartılar yer alıyor. Göğse tam oturan pompa ucu daha rahat süt akışına imkan tanıyor. BPA içermeyen parçalara sahip modelin yanında biberon kapağı da gönderiliyor. Sağılan süt, biberona doluyor ve kapağı kapatılarak steril olarak saklanabiliyor.


Kraft Touch Elektrikli Göğüs Pompası

Kraft Touch Elektrikli Göğüs Pompası
 • Model: Elektrikli
 • Ağız: Tekli

Kraft Touch Elektrikli Göğüs Pompası masaj özelliğiyle fark yaratıyor. Sağım öncesi göğse masaj yaparak süt kanallarının açılmasını sağlıyor. LCD ekranından emiş seviyesini gösteriyor ve ayarlamanıza imkan veriyor. Şarj edilerek kullanılabilen ürünün yanında USB kablosu bulunuyor. Sessiz çalışma özellikli model birçok annenin favorisi.


Baby Bond Manuel Göğüs Pompası Seti

Baby Bond Manuel Göğüs Pompası Seti
 • Model: Manuel
 • Ağız: Tekli

En iyi göğüs pompası önerilerimizi kaliteli bir setle bitiriyoruz. Baby Bond Manuel Göğüs Pompası Seti’nde ekstra bir biberon ve biberon kapağı yer alıyor. BPA ve fluorescer içermeyen parçalar bebeğin sağlığını tehdit etmiyor. Göğüs pompası ve biberonlar makinede yıkanabiliyor ve sterilizasyon makinesine konabiliyor. Ürünün yanında saklama çantası da gönderiliyor.


Anne sütü kaç saatte birikir?

Anne memesi emzirdikten 3 saat sonra tamamen sütle dolar. Bu sebeple bebekler 3 saatte bir emzirilebilir. Göğüs pompaları da buna bağlı olarak ortalama 3 saatte bir kullanılabilir. Aylar ilerledikçe bu süre 4 saate kadar çıkabilir.

Bir memeden kaç ml süt sağılır?

Bebeğini normal aralıklarla emziren bir anne günde 600 ml süt üretir. Bebeğin emzirilemediği durumlarda bu süt, pompa yardımıyla sağılabilir. Memede çok fazla süt birikmesi hem rahatsızlığa hem de enfeksiyona yol açabilir.

Önerilen en iyi göğüs pompası hangisi?

En iyi göğüs pompası markalarını sıralayalım: Lansinoh, Chicco, Philips, Mochi, Wee Baby, Kiwibaby, Diamond, Kraft ve Baby Bond kullanımı kolay, elektrikli ve manuel modelleri bulunan, hızlı ve doğal akış sağlayan, yumuşak uçlu, biberonlu, BPA içermeyen en iyi göğüs pompalarını üreten markalar arasında yer alıyor.