Izgara tava özellikle et yemeklerinde tercih edilen vazgeçilmez pişirme ekipmanlarından biri. Isıyı eşit şekilde yayan ve kolay ısınan ızgara tavalar yemeklerin daha çabuk ve eşit pişmesini sağlar. Etleri kızartarak lezzetli hale getirir. Izgara tavalar döküm, granit, titanyum ve alüminyum gibi birçok farklı malzemeden üretilir. Dikdörtgen, kare ve yuvarlak tasarımların yanında birkaç farklı yemeği aynı anda pişiren bölmeli tavalar da bulunur.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Lava Metal Saplı26×26 cm10/10
2Tefal B5674026×26 cm10/10
3Karaca BioDiamond26×26 cm10/9.9
4Zwilling Forte28×28 cm10/10
5Emsan Perge28×28 cm10/9.8
6Lava Döküm Bölmeli30×25 cm10/10
7Karaca Mutfaksever30×26 cm10/9.9
8Schafer Famos30×26 cm10/9.9
9Wmf Permadur30×30 cm10/10
10Staub 40511684030×30 cm10/10
Izgara Tava Öneri Listesi

En İyi 10 Izgara Tava Önerisi

Yemeklere lezzet katan, yanmaz ve yapışmaz özellikli en iyi ızgara tavaları seçtik, özellikleriyle birlikte anlattık.

İşte en iyi ızgara tava önerileri:

Lava Metal Saplı Döküm Izgara Tava

Lava Metal Saplı Döküm Izgara Tava
 • Ölçü: 26×26 cm
 • Malzeme: Döküm
 • Ağırlık: 2,80 kg
 • Sap: Metal tekli sap

En iyi ızgara tava önerilerimize Lava ile giriş yapıyoruz. Lava Izgara Tava en çok tercih edilen ve yüksek puan alan ürünlerin başında geliyor. Dökümden üretilen tavada metal uzun sap yer alıyor. Tavanın içinde ızgara çizgileri bulunuyor. Gövdenin her iki yanında da yağı ve yemeği boşaltmak için oluklar yer alıyor. Yemeklere lezzet kazan model, tek seferde 4 porsiyon yemek pişirebiliyor.


Tefal B56740 Titanyum Simplyclean Izgara Tavası

Tefal B56740 Titanyum Simplyclean Izgara Tavası
 • Ölçü: 26×26 cm
 • Malzeme: Titanyum

Çok sevilen pişirme gereçlerine sahip olan Tefal’in ızgara tavası da sıkça tercih ediliyor. Tefal Izgara Tava titanyum malzemeden üretilir. 26 cm genişliği ile birçok gıdayı içine alabilir. Yanmaz ve yapışmaz özelliği sayesinde daha pratik ızgaralar yapmanıza imkan tanır. Üstelik pişirme sonrası kolayca temizlenebilir. PFOA gibi sağlığa zararlı maddeler içermeyen tava, gönül rahatlığıyla kullanılabilir.


Karaca BioDiamond İndüksiyon Tabanlı Grill Tava

Karaca BioDiamond İndüksiyon Tabanlı Grill Tava
 • Ölçü: 28 cm
 • Malzeme: Elmas tanecikleri
 • Kulp: Antibakteriyel

Sıradaki ızgara tava önerimiz indüksiyonlu ocak kullanıcıları için ideal. Karaca Izgara Tava biodiamond teknolojisiyle üretiliyor. İçerisinde gerçek elmas kristalleri yer alıyor. Çizilmeye karşı son derece dayanıklı olan tava, yanmaz ve yapışmaz özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Yağsız et, sebze ve yumurta pişirmenize olanak tanıyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen model indüksiyonlu ocaklarda da kullanılabiliyor.


Zwilling Forte Izgara Tava

Zwilling Forte Izgara Tava
 • Ölçü: 28 cm
 • Malzeme: Alüminyum, titanyum

Zwilling Forte Izgara Tava’da masif alüminyum çekirdek bulunur. Isıyı eşit bir şekilde tavanın yer yanına dağıtır. Bu sayede Yemeklerin yer yeri eşit şekilde kızarır. Et yemeklerine lezzet katan tavada ekstra titanyum kaplama da bulunur. Dayanıklılığı ile öne çıkan model indüksiyonlu ocaklara da uyum sağlar. Üstelik metal sapı sayesinde fırında da kullanılabilir.


Emsan Perge Döküm Izgara Tava

Emsan Perge Döküm Izgara Tava
 • Ölçü: 30×25 cm
 • Malzeme: Granit döküm

Emsan’ın Perge Döküm Izgara Tavası dikdörtgen şekle sahiptir. 30’a 25 cm ölçüleriyle üretilen tava, birçok gıdayı yan yana dizebilmenizi sağlar. Granit döküm malzemesi sayesinde yemeklerin eşit pişirir, yanma ve yapışmaya neden olmaz. Temizlemesi kolay olan ürünün memnuniyet puanı da yüksek.


Lava Döküm Bölmeli Izgara Tava

Lava Döküm Bölmeli Izgara Tava
 • Ölçü: 30×26 cm
 • Malzeme: Döküm

Farklı tür gıdalar ayrı ayrı piştiklerinde daha da lezzetli olur. Bu yöntemi Lava Döküm Bölmeli Izgara Tava ile kolayca yapabilirsiniz. 3 bölmeden oluşan tavada aynı anda 3 farklı gıdayı pişirebilirsiniz. Bölmelerden biri tırtıklı et bölmesi, diğerleri düz tava bölmesi tasarımına sahiptir. Hızlı ısınan döküm tava yemeklere lezzet katar.


Karaca Mutfaksever Döküm Çift Taraflı Izgara

Karaca Mutfaksever Döküm Çift Taraflı Izgara
 • Ölçü: 30 cm
 • Malzeme: Döküm granit

Bir diğer bölmeli ızgara tava önerimiz Karaca’dan. Mutfaksever Döküm Çift Taraflı Izgara’da iki farklı yüzey bulunuyor. Tavanın bir yüzeyi ızgara diğer yüzeyi düz olarak tasarlanıyor. Izgara yüzeyinde etler pişerken diğer yüzeyde sebze pişirebilir, yemeklerinizi hızlıca hazırlayabilirsiniz. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ettiren tava, döküm granitten üretiliyor.


 Schafer Famos Döküm Izgara Tava

 Schafer Famos Döküm Izgara Tava
 • Ölçü: 30 cm
 • Malzeme: Döküm

Döküm tavalar yemeğe bambaşka bir lezzet katıyor. O tavalardan biri de Schafer Famos Döküm Izgara Tava. Döküm tavanın içerisinde çapraz tırtıklar bulunuyor. Etin her köşesine kızarmış ızgara izi veriyor. Kenarlarında oluklar bulunan tava, yemeklerin kolayca boşaltılabilmesini sağlıyor. Yanmaz yapışmaz yüzeyi sayesinde yemeklerin tadını bozmuyor, kolayca temizlenebiliyor.


Wmf Permadur Premium Izgara Tavası

Wmf Permadur Premium Izgara Tavası
 • Ölçü: 28 cm
 • Malzeme: Alüminyum

Wmf Permadur Premium Izgara Tavası alüminyum malzemeden üretiliyor. Son derece dayanıklı ve kaliteli olan tava, çizilmelere ve darbelere karşı direnç gösteriyor. Uzun yıllar kullanabileceğiniz tavanın sapı da kaliteli malzemeden üretiliyor. Derin tavanın içinde ızgara çizgileri yer alıyor. 250 derece sıcaklığa dayanabilen ürün, indüksiyonlu ocaklarda da kullanılabiliyor.


Staub 405116840 Döküm Izgara

Staub 405116840 Döküm Izgara
 • Ölçü: 28 cm
 • Malzeme: Demir döküm

En kaliteli pişirme ürünü markalarından biri olan Staub’un döküm ızgara tavası dayanıklılığı ile fark yaratıyor. Demir dökümden üretilen tava kolay ısınıyor ve ısı tavanın her köşesine eşit yayılıyor. Kısa sürede pişirme ve ızgara yapabileceğiniz tava, tüm ocak tiplerinin yanı sıra fırında da kullanılabiliyor. Az yağda lezzetli yiyecekler pişirebileceğiniz ürün, 28 cm’lik genişliğe sahip.


Izgara tava ne işe yarar?

Izgara tavalar yüksek ısılara dayanabilen dayanıklı pişirme aletleridir. Hızlı ısınır ve yemekleri kısa sürede pişirir. Böylece yemeğin suyunun içinde kalmasını ve lezzetin korumasını sağlar. Yağsız ve az yağlı pişirmelerde de kullanılabilir.

Izgara tavada ne yapılır?

Izgara tavada yapılabilecek yemekler arasında; mantarlı tavuk, bonfile, karides tava, köfte, tavuk fileto ve balık gibi birçok yemek bulunur. Sapı metal ya da dökümden olan ızgara tavalar fırında da kullanılabilir ve tarifler çeşitlendirilebilir.

Önerilen en iyi ızgara tava hangisi?

En iyi ızgara tava markalarını sıralayalım: Lava, Tefal, Karaca, Zwilling, Emsan, Schafer, Wmf ve Staub döküm, granit ve titanyum gibi dayanıklı malzemelerden üretilen, fırında kullanılabilen, ızgara çizgili, bölmeli modelleri bulunan, kolay temizlenen, yanmaz ve yapışmaz en iyi ızgara tavaları üreten markalar arasında yer alıyor.