Evinizin iş yükünü azaltan bu akıllı robot süpürge, Xiaomi’nin hibrit tasarımlarından bir tanesidir. Kısa zamanda en iyi temizliği sunan Xiaomi Vacuum Mop F9 modeli şarj kapasitesi, akıllı sensörleri, minimal tasarımı, geniş toz kapasitesi ve fiyat performans ürünü olması açısından rahiplerinden ayrılıyor.

Hem kuru hem de ıslak temizlik yapabilen Xiaomi Vacuum Mop F9’ a gelin detaylıca göz atalım…

PilLi-on
Batarya Kapasitesi 5200 mAh
Emiş Gücü2500 Pa
En350 mm
Yükseklik80 mm
Derinlik350 mm
Ağırlık3,7 kg
UygulamaAndroid & iOS
Emiş TürüKuru, Mop
Çalışma Süresi150 dk
DilTürkçe
Renk SeçenekleriBeyaz
Şarj Süresi6 saat
Gürültü Seviyesi64 dB
Xiaomi Vacuum Mop F9 Özellikleri

Xiaomi Vacuum Mop F9 İnceleme

Tasarım

Vacuum Mop F9 kameralı navigasyon ve 14 farklı sensörü ile evinizi daha hızlı tanıyarak ona göre bir temizlik planı oluşturuyor. Oldukça geniş toz haznesi ve pil kapasitesi sayesinde daha geniş alanları dahi kolayca temizliyor. 8 cm’lik ince gövde tasarımı ulaşılması zor yerlere ulaşarak yüksek verimli temizlik imkanını kullanıcılarına sunuyor.

Oldukça minimal tasarımı hedef alınarak üretilen bu modelde şarj ünitesi de oldukça küçük bir yer işgal ediyor. Aynı zaman da bağımsız süspansiyonlu tekerlekleri 20 mm’ kadar olan yüksekliklerden hiç zorlanmadan geçiyor.

En350 mm
Yükseklik 80 mm
Derinlik350 mm
Ağırlık3,7 kg
Renk Beyaz
Xiaomi Vacuum Mop F9 Tasarım Özellikleri

Filtre ve Toz Kapasitesi

Hibrit tasarımıyla kullanıcılarının beğenisini toplayan Xiaomi Vacuum Mop F9 modelinde 600 ml’lik toz haznesi oldukça geniş. Diğer akıllı robot süpürgelerle kıyasladığımız bu özelliği oldukça başarılı. F9 modeli aynı zamanda bağımsız olan 200 ml’lik su haznesi ile de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

Toz Haznesi600 ml
Su Haznesi200 ml
Kullanım AlanıSert Zemin, Halı
Otomatik Kir BoşaltmaYok
Islak MopVar
Hepa FiltreVar
Aşılabilir Yükseklik20 mm
Bölge BloklamaSüpürge
Kenar TemizliğiVar
Xiaomi Vacuum Mop F9 Filtre Özellikleri

Performans

Kamera navigasyon sistemi ile çalışan Xiaomi Vacuum Mop F9, haritalamada da Vslam teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda düşme engelleyici, çarpma önleme, uyarlanabilir rota algoritması gibi 14 adet sensörde Xiaomi Vacuum Mop F9’da mevcut. 4 farklı modunu evinize göre ayarlayabilirsiniz.

Hem silme hem süpürme işlemi yapabilen F9 modeli 40 watt’lık güç kullanmaktadır. Konuşma seviyesindeki 64 db gürültü düzeyi de sizi rahatsız etmeden evinizi temizler. Aşılabilir yüksekliği 20 mm olarak test edilen bu akıllı süpürge süspansiyonlu tekerlekleriyle oldukça başarılı bir izlenim bırakıyor.

Max Çalışma Süresi150 dk
Gürültü Seviyesi64 dB
Eşya Tesbit EtmeVar
HaritalamaVslam
Emiş Gücü 2500 Pa
WifiVar
Düşme EngelleyiciVar
Temizleme Modu4 Adet
Xiaomi Vacuum Mop F9 Performans Özellikleri

Batarya

Birçok robot süpürge modeline oranla oldukça yüksek bir pil kapasitesine sahip olan Xiaomi Vacuum Mop F9 modeli tam dolu pil ile 150 dk boyunca çalışabilmektedir. Ortalama 250 m2’lik bir alanı eco modunda temizleyebilen F9 modeli, şarjı bitmeye yakın şarj ünitesine giderek 6 saat süren bir tam dolum gerçekleştirir. Xiaomi Vacuum Mop F9, 5200 mAh’ lık pil kapasitesi ve 14,4’lük pil voltajı ile temizliğiniz yarıda kalmayacak.

BataryaLi-On
Max Çalışma Süresi150 dk
Max Şarj Süresi360 dk
Pil Kapasitesi5200 mAh
Xiaomi Vacuum Mop F9 Batarya Özellikleri

Kutu İçeriği

Xiaomi Vacuum Mop F9; Xiaomi Vacuum Mop F9 vakum gövde, 1 adet silikon fırça, 1 adet yan fırça, su haznesi, toz haznesi, şarj ünitesi ve şarj kablosundan oluşan bir paket içeriğine sahip.


Kullanıcı Yorumları

💬 F** C**; Kurulum güzel haritalamada yapıyor. Haritadan önce mi home uygulamasında harita kaydet açmayı unutmayın. 140 dakika çalışıp yüzde 46 şarjı kaldı ilk kurulumda. Hızlı ulaşım ve özenli paket için firmaya teşekkür ederim. Harita yapmadan önce kesinlikle uygulamadaki açılması gereken harita ve hali hafıza bölümlerini açmayı unutmayın. Harita biraz sabır isi evi geziyor sonra tekrardan her yeri iyice tarayıp hafızaya alıyor. Harita yaparken ince toplanan haliniz varsa kaldırınız. Daha çabuk harita yapıyor.

💬 O** E**; Ürünü ortalama 5 gündür kullanıyorum. Yorumlara videolara bakarak aldım çok araştırdım. Hatta 1 senedir diyebilirim ve sonunda aldım. İlk aldığınızda uygulamadan keşfettin harita kaydetmeyi açın ve evde ortalıkta ne var ne yok kaldırın koltukları biraz öne alınki duvar diplerini de gezsin. Daha sonra şarj ünitesini güzel kolayca girip çıkacağı bir yere yerleştirin. Makinayı açın uygulamadan şarj potuna basın önce %100 şarj olsun. Şarj olduktan sonra temizliği başlata basın ve yukarıdaki 3 nokta menüden yani robotun hızını sessize alın en düşük modda tam her yeri gezsin ve ellemeyin el ile müdahale etmeyin kendi kendine evin her yerini dolaşacak belki girdiği yere 5 kere girip çıkacak ama haritalandıracak. Harita çıktıktan sonrası çok basit istediğiniz odayı sildirip temizletiyorsunuz. Ürün tek kelime ile mükemmel eşim çok beğendi evde 3 çocuğumuz var ve küçükler sürekli yerlerde bir şeyler döküyorlar eşim artık ne silme ne süpürme yapıyor hatta dışarı gidiyor robota start veriyor evde yokken her yeri bir güzel süpürüyor. Mopu takıyoruz halıları kaldırıyoruz her yeri bir güzel paspaslıyor inanamazsınız. Arkasından biz paspasla geçtik tek bir toz bile yok her yere her köşeye girip çıkıyor. Ucuz modelleri var haritasız olanlar kesinlikle haritalı tercih edin yoksa kör topal gezer harita şart… bu modeli tercih etmemin diğer sebebi de şarj istasyonunun çok küçük ve kısa olması. Koltuğun altına koydum rahatça girip çıkıyor hem çocukların saldırından uzak kalıyor hem de ortalıkta gezmiyor 😃


Xiaomi Vacuum Mop F9 robot süpürge modeli nasıl?

EPA/HEPA Filtre. Var.
Çalışma Süresi. 150 DK.
Şarj Süresi. 360 DK.
Ses Seviyesi 64 (dBA) …
Toz Kapasitesi. 600 ML.
Güç (Watt) 2000.
Batarya Kapasitesi. 5200 mAh.
Aşılabilir Engel. 2 CM.

Xiaomi Vacuum Mop F9 robot süpürge özellikleri nelerdir?

Mop F9 Robot Süpürge+Mop Özellikleri Emiş Gücü : 2500 Pa Pil Kapasitesi : 5200 mAh Çalışma Süresi : 150 dk Toz Haznesi Kapasitesi : 600 ml Su Haznesi Kapasitesi : 200 ml Yükseklik : 80 mm Diğer Özellikler : Gerçek Zamanlı Konum, Uyarlanabilir Rota Algoritması, Yıkanabilir filtre, temizleme özelliği gibi birçok yenilikçi sistemi ile kullanıcılarına sunuluyor.

Xiaomi Vacuum Mop F9 robot süpürge modeli kaç saat çalışıyor?

4 farklı modu bulunan F9 modelinde standart mod da 150 dk çalışan bu akıllı robot, max modun da 50 dk çalışabilmektedir.