Ne kadar hafif görünseler de bebekleri uzun süre kucakta taşımak zorlaşır. Özellikle de dışarıdaysanız bu iş daha da zorlu bir hale gelebilir. Bebek kanguruları bu konuda ebeveynlerin hayatını kolaylaştırır. Bebeğin tüm vücudunu saran kangurular tıpkı bir çanta gibi omuza takılır, ağırlık; omuz, bel ve sırta dağıtılır. Böylece kollar serbest kalır ve bebeği taşımak kolaylaşır. Bebeğin güvenliği ve konforu için iyi bir kanguru seçmekte fayda var. Sizin için en iyi bebek kanguru modellerini bir araya getirdik, özellikleriyle birlikte anlattık. Önerilerimizi takip ederek bebeğinizi rahatça dışarıda gezdirebilir, onunla daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

SıraModelTaşıma KapasitesiİyiÖneri Puanı
1Molmini Gri Çocuk12 kg10/9.8
2Chicco Easy Fit Oxford9 kg10/10
3Kraft Unico15 kg10/10
4Baby Plus Balance12 kg10/9.8
5Solomombaby Ergonomik20 kg10/10
6Hanbebe Penguen12 kg10/9.8
7Eggbaby Gri Sling13 kg10/9.9
8New Age Ergonomik30 kg10/9.9
9İlk-Ay Baby Handy Zigzag20 kg10/10
10Eggbaby DS12315 kg10/9.8
Bebek Kanguru Öneri Listesi

En İyi 10 Bebek Kanguru Önerisi

Öneri listemiz güvenlikli, sağlam ve konforlu en iyi bebek kangurularından oluşuyor. Bebeğinizi güvenle taşımak için seçtiğimiz modellere göz atabilirsiniz.

İşte en iyi bebek kanguru önerileri:

Molmini Gri Çocuk Plus Kanguru

Molmini Gri Çocuk Plus Kanguru
 • Yaş: 0+
 • Taşıma kapasitesi: 12 kg
 • Malzeme: Keten

En iyi bebek kanguru önerilerimizin ilk sırasında Molmini Gri Çocuk Plus Kanguru’ya yer verdik. Keten kumaştan üretilen model hem bebeğe hem de anneye üstün konfor sağlıyor. Dolgulu arka desteği ile bebeğin sırt ve başını destekliyor. 6 aya kadar bebeğin anneye dönük olması, 6 aydan sonra bebeğin dışarı dönük oturtulması tavsiye ediliyor. İlk aydan itibaren kullanılabilen ürün, 12 kilo ağırlık taşıyabiliyor.


Chicco Easy Fit Oxford Kanguru

Chicco Easy Fit Oxford Kanguru
 • Yaş: 0+
 • Taşıma kapasitesi: 9 kg
 • Ölçü: 33×55 cm

Chicco Easy Fit Oxford Kanguru geniş ve ergonomik oturma kısmı ile dikkat çekiyor. M pozisyonlu tasarımıyla yeni doğan bebeklerin kalça gelişimini destekliyor. Bu pozisyonlu tasarımı sayesinde konuda pediatri onayı taşıyor. Tişört gibi kolayca girilen kanguru, ayarlama mekanizmasıyla bebeğe ve anneye uyum sağlıyor. Kullanılmadığı zamanlarda tamamen katlanıyor ve dilediğiniz yerde kolayca saklanabiliyor.


Kraft Unico Bebek Kanguru

Kraft Unico Bebek Kanguru
 • Yaş: 3,6 kilodan itibaren
 • Taşıma kapasitesi: 15 kg

En iyi bebek kanguru önerilerimize Kraft ise devam ediyoruz. Unico Bebek Kanguru sırtındaki plakalarıyla bebeğe destek oluyor. Bebeğinizi 3 farklı pozisyonda taşımanıza imkan tanıyor. Çift kilit sistemiyle bebeğin taşınma güvenliğini artırıyor. Dengeli tasarım, ağırlığı eşit şekilde dağıtarak ebeveynlerin yükünü hafifletiyor. Cepli kanguru, çeşitli eşyalarını saklamanıza da imkan tanıyor.


Baby Plus Balance Bebek Kangurusu

Baby Plus Balance Bebek Kangurusu
 • Yaş: 0-9 ay
 • Taşıma kapasitesi: 4-12 kg

Baby Plus Balance Bebek Kanguruda yumuşacık dolgulu omuz askıları bulunuyor. Böylece kullanıcıların omuzlarının incinmesi önleniyor. Dolgulu kanguru, sırt ve baş desteği ile bebeğe konfor sağlıyor. Güvenlikli kilit sistemi kolayca açılıp kapanabiliyor. 12 kiloya kadar ağırlık kaldırabilen model, 0 ile 9 ay arasında kullanılabiliyor.


Solomombaby Her Yöne Lacivert Ergonomik Kanguru

Solomombaby Her Yöne Lacivert Ergonomik Kanguru
 • Yaş: 0-4 yaş
 • Taşıma kapasitesi: 20 kg

Solomombaby Ergonomik Kanguru ile bebeğinizi önde, yanda ve arkada taşıyabilirsiniz. M oturuş pozisyonunu destekleyen model, bebeğin omurga gelişimini etkilemez. Ağırlığı omuz, sırt ve belde eşit şekilde yayar, böylece kullanıcıyı rahat ettirir. İç astarında pamuk kumaş kullanılır. Hava geçirgenliğine sahip bu kumaş nem kontrolü sağlar. Başlıklı tasarım bebeği rüzgar ve güneşten korur.


Hanbebe Penguen Bebek Kanguru

Hanbebe Penguen Bebek Kanguru
 • Taşıma kapasitesi: 12 kg
 • Malzeme: Polar, mikro kumaş

Hanbebe Penguen Bebek Kanguru şirin tasarımıyla öne çıkıyor. Modelin dışında polar, içinde mikro kumaş kullanılıyor. Geniş askılığa sahip model omuzlarda rahatlık sağlar. Bebeğin güvenliği için tokalarda kilit sistemi bulunur. 12 kiloya kadar ağırlık taşıyabilen kanguru, 30 derece yıkanarak temizlenebilir.


Eggbaby Gri Bebek Taşıma Şalı Esnek Wrap Sling

Eggbaby Gri Bebek Taşıma Şalı Esnek Wrap Sling
 • Taşıma kapasitesi: 13 kg
 • Malzeme: Pamuk kumaş

Son yıllarda kalın kangurular yerine kumaş kangurular da tercih ediliyor. Onlardan biri de Eggbaby Gri Bebek Taşıma Şalı. Esnek yapısı sayesinde tamamen bebeğin vücut kıvrımlarına uyum sağlayan ürün, yüzde yüz pamuktan üretiliyor. Pamuk kumaş bebeğin ve annenin terlemesini önlüyor. Hiçbir ek aparat kullanılmasına gerek bırakmayan ürün, 13 kiloya kadar ağırlık kaldırabiliyor. 30 derecede yıkanarak kolayca temizlenebiliyor. Üstelik kumaş olduğu için çantaya da sığabiliyor.


New Age Bebekle Büyüyen Ergonomik Kanguru

New Age Bebekle Büyüyen Ergonomik Kanguru
 • Yaş: 0-4 yaş
 • Taşıma kapasitesi: 30 kg
 • Malzeme: Pamuk

New Age Bebekle Büyüyen Ergonomik Kanguru önerilerimizin en sağlam ürünlerinden biri. 30 kiloya kadar ağırlığı kaldırabilen kanguru, 4 yaşa kadar kullanılabilir. Ayarlanabilir koltuğu sayesinde bebeğiniz büyüdükçe ayarı değiştirilebilir. 110 cm’ye kadar olan bebekler için ayarlanabilir. Boyun destekli model, bebeğin dik durmasını sağlar, uykudayken de ona destek olur.


İlk-Ay Baby Handy Zigzag Kanguru Anakucağı

İlk-Ay Baby Handy Zigzag Kanguru Anakucağı
 • Yaş: 3 ay-4 yaş
 • Taşıma kapasitesi: 20 kg
 • Malzeme: Pamuk

İlk-Ay Baby Handy Zigzag Kanguru Anakucağı 3 aydan 4 yaşa kadar bebekler için kullanılabilir. Renkli tasarımıyla dikkat çeken modelde pamuklu iç astar bulunur. Hava geçirgenli astar bebeğin terlemesini önler. M oturuş pozisyonuyla bebeğin kalça gelişimini olumsuz yönde etkilemez. Temizliği kolaydır, makinede 30 derece sıcaklıkta yıkanabilir.


Eggbaby Bebek Taşıma Kanguru

Eggbaby Bebek Taşıma Kanguru
 • Yaş: 3 ay+
 • Taşıma kapasitesi: 15 kg
 • Malzeme: Pamuk

Eggbaby Bebek Taşıma Kanguru terletmez yapısı sayesinde 4 mevsim kullanılabilir. Çift kilitli bel kemeri bulunan model, bebeklerin güvenle taşınabilmesini sağlar. Bu bel kemeri ağırlığı da eşit olarak dağıtır. Anne ve babaların yükünü hafifletir. Dayanıklı ürün bebeğiniz 15 kilo ağırlığa ulaşıncaya kadar kullanılabilir.


Kanguru bebek kaç aylıkken kullanılır?

Bebek kanguruları doğumdan hemen sonra kullanılabilir. Ancak bunun için yeni doğan aparatına ihtiyaç var. Bazı modellerde yeni doğan aparatı bulunur, bazıları için ise ekstra aparat almak gerekir. Bu aparat sayesinde bebeğinizi kanguruda taşıyabilirsiniz. Yeni doğan aparatını bebeğiniz 3. ayına gelene kadar kullanabilirsiniz.

Kanguru bebek için zararlı mı?

Bebek kanguruları doğru kullanıldığında olumsuz bir durum oluşturmaz. Özellikle M oturuş pozisyonunu destekleyen kangurular bebeğin kalça gelişimini destekler. Bebekler 6. aya kadar içe dönük, 6. Aydan sonra dışa dönük şekilde oturtulmalıdır. Bebek kanguru kullanımı bebeğin iç kulağındaki denge sistemini de olumlu yönde etkiler.

Önerilen en iyi bebek kanguru hangisi?

En iyi bebek kanguru markalarını sıralayalım: Molmini, Chicco, Kraft, Baby Plus, Solomom Baby, Han Bebe, Eggbaby, New Age ve İlk Ay Baby sırt ve baş destekli, dolgulu, terletmeyen, pamuktan üretilen, bel destekli ve dolgulu askılı, yeni doğan aparatlı, M oturuş pozisyonunu destekleyen en iyi bebek kangurularını üreten markalar arasında yer alıyor.