Snowboard ile ilgilenmeye başlamadan önce bazı yardımcı ekipmanları doğru şekilde araştırmanız gerekir. Bu tip riskli aktivitelerde asıl ekipmanların yanında yardımcı ekipmanlar hayati önem taşır. Güvenlik için ekipmanlar ayrı, korunma için olan ekipmanlar ise ayrı sınıflandırılır.

Güvenlik için olan yardımcı ekipmanlar daha çok düşme ve çarpmalara karşı sizi korurken hava koşullarından korunmak için olan ekipmanlar sizleri kuru ve en sıcak şekilde tutarak keyifli bir aktivite yaşamanızı ön planda tutar. Snowboard gibi hız ve rüzgar sporlarında ise hava koşullarından korunmak hayati önem taşır.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Quiksilver1S-XL10/10
22As LenaXS-L10/9.9
3Tchibo Mavi Gri36-4610/9.2
4Wedze BeyazXS-XL10/9.7
5Quiksilver EstateXS-XL10/9.8
6Roxy BackyardXS-XL10/10
7Snowhill MaviXXS-XL10/9.9
8Roxy CreekS-XXL10/9.3
9Lafuma RoslandS-XXL10/9.7
10Quiksilver EstateXS-XXL10/9.4
Snowboard Pantolonu Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Pantolonu Önerisi

Her sporcunun fiziki yapısı ve sporculuk seviyelerine göre ekipmanlar değişiklik gösterebilir. Spor seviyesine göre değil, kalite ve donanım seviyesine göre değişiklik gösteren yardımcı ekipmanlardan biri snowboard pantolonudur. Snowboard pantolonu seçerken dikkatli ve özenli davranmanız aktivite esnasında yaşayacağınız aksilikler konusunda oldukça önemlidir. En donanımlı pantolonları araştırarak sizler için listeledik.

İşte en iyi Snowboard Pantolonu önerileri:

Quicksilver

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Su geçirmez ve tüm beden kaplama

Klasik snowboard pantolonlarının aksine tüm bedeni kaplayacak şekilde tulum halinde tasarlanmıştır. Böylece göğüz ve sırt bölgesi de korunacağı için kötü hava koşullarından etkilenme ihtimali olmayacaktır. Su geçirmez ve ısı yalıtımı özelliklerine sahiptir. Tulumun göğüs kısımlarında bulunan bantlar yardımıyla boy ayarı yapılabilir. Snowboard montları ve snowboard montları ile uyumlu olacak şekilde üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** P**; Çok rahat çok sıcak tutuyo tavsiye ederim

💬 T** K**; Deneme fırsatım oldu soğuk geçirmedi beğendim


2AS

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Su geçirmez ve nefes alan kumaş

Yapay dolgu kullanılarak tasarlanan ürün ekstra ısı yalıtımı sağlar. Sıcaklığı içerde tutarken aynı zamanda hava dolaşımı sağlaması sebebiyle terlemeyi de önler. İç kısımda oluşabilecek buhar ve nemi aynı şekilde dışarı taşı. Su geçirmemesi için güçlendirilmiş dikişlere sahiptir. Bu kadar güçlü özelliklere sahip olmasının yanında oldukça hafif ve yumuşak dokulu bir üründür. Aktivite esnasında hareket özgürlüğü sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬G** G**; Çok güzel tam bedeninizi alın

💬 G** K**; 2AS markasının kayak kıyafetleri kesinlikle cok güzel ve diğer markalara göre daha uygun! Pantolon bir tık dar dursun istiyorsanız bir beden kücük alınmalı


Tchibo

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Yumuşak ve dayanıklı malzeme

Kadınlar için özel olarak tasarlanan bu modelde dikişler oldukça dikkatli kapatılarak su ve rüzgar teması tamamen ortadan kaldırılmıştır. 3.000 mm kadar su basıncına karşı dayanıklılık gösterir. Rahat kesim ve yüksek bel modeldir. İç kısmında yer alan silikon aparatlar pantolonun kaymaması için destek olur. Snowboard botlarıyla da uyumludur. Bot bağlantı kısımlarından içeri sıvı ve rüzgar girişini engeller.

Kullanıcı Yorumları

💬S** D**; 172 boy 62kg M beden aldım tam oldu çok rahat duruşunda çok güzel

💬 Y** J**; çok kaliteli fiyatı da çok uygun


Wedze

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Su geçirmez ve nefes alabilir

Kadın bedenine uygun şekilde kıvrımlı olarak tasarlanmıştır. Bel bölgesinde yer alan kapanma kısmı alt kısımda çıtçıtlı bir düğme ve üst kısımda birbirine geçmeli metal toka içerir. Cep kısımları fermuarlıdır. Tüm bağlantı ve kapanma kısımları su ve rüzgar geçirmemesi için güçlendirilmiştir. Bedene tam uyum sağlar. Snowboard botları ile uyumludur. Arka bel kısmı yüksektir. Bu sayede bel kısmı da rüzgar ve diğer kötü hava koşullarından korunur.

Kullanıcı Yorumları

💬S** A**; Çok güzel çok beğendim .kaliteli .karda giydim.ve soğuk geçirmiyor. kesinlikle tavsiye ederim.

💬 D** Z**; Ürün gayet güzel ve sağlam memnun kaldım


Quiksilver

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: DryFlight ve Warmflight

Polyester düz örgü kumaş ile üretilmiştir. İç kısmında güçlendirilmiş triko ve tafta astar bulunur. Bel kemeri kısmında cildi tahriş etmemesi ve yumuşak bir his vermesi adına fırçalanmış triko kısım bulunur. Ayarlanabilir kordona ve 3 yönlü kapatma sistemine sahiptir. Hava alma boşlukları file ile kapatılmıştır. Isı yalıtımı sağlarken yanı zamanda terlemeyi de önler. Oldukça ince yapısıyla aktivite esnasında rahat hareket etmenizi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬M** Ş**; ürün gerçekten çok güzel.

💬 O** Ç**; Renk ayni. Kaliteli


Roxy

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: DryFlight ve Warmflight

Pantolonda yer alan sıvı geçirmez özelliği DryFlight teknolojisi ile sağlanmıştır. 10.000 mm kadar su basıncına dayanıklıdır. Polyester düz örgü kumaş ile üretilmiştir. Dolgu ağırlığı yaklaşık olarak 60 gramdır. Oldukça hafif olmasına rağmen son derece güçlü su tutuşu ve rüzgar geçirmez özelliğe sahiptir. Polyester ve elasten karışımlı olarak üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬T** U**; Kalitesi çok iyi kesinlikle tavsiye ediyorum.

💬 H** Y**; Çok kaliteli çok başarılı soğuktan koruyor


Snow Hill

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Isı yalıtımlı ve su geçirmez

Waterproof özelliği ile su geçirmez özelliği güçlendirilmiştir. İç kısmı elyaf ve 3 kat astarlı olmasına rağmen nefes alabilir özelliği korunmuştur. Esnek yapısı sayesinde aktivite sırasında oldukça geniş hareket imkanı sağlar. Isı yalıtımının yanı sıra dışarıdan gelecek rüzgar ve sıvı girişine karşı dayanıklıdır. Bel kemer kısmında ayar yapabilmeniz için lastik kısımlar bulunur. Paçaların yan kısmında bulunan fermuarları sayesinde paça genişletilebilir ya da daraltılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬H** H** İ**; tam bedeninizi alabilirsiniz, hızlı kargo için teşekkürler, içi polar gibi, yani çok kalın elyaf kaplama beklemeyin, ama rengi şık duruyor.

💬 N** A**; Vücuda tam oluyor esnek olması da çok işime yaradı kolay hareket ediliyor


Roxy

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: DryFlight

Tasarımında kullanılan DryFlight teknolojisi ile son derece güçlü sıvıya dayanıklılık sağlar. 15.000 mm kadar su basıncına dayanıklıdır. Streç polyester düz örgü kumaş ile üretilir. İç kısmında yer alan astar ve bel kısmına denk gelen kemer içleri fırçalanmış kumaş ile kaplanmıştır. Bu sayede ciltte tahriş olması önlenir ve yumuşak bir doku hissedilir. İç kısmında bel ayarlama sistemi ve snowboard montuna sabitlemek için aparat içerir. Fermuarlı alt bacak kısmı, paçayı dilediğiniz gibi daraltmanızı ya da genişletmenizi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** T**; En uygun fiyat, en hızlı kargo, en kaliteli ürün. Harika!!

💬 A** İ**; Çok kaliteli bedeni de tam oturuyor


Lafuma

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Isı yalıtımı ve rüzgar girişi önleme

Fransız tasarım harikası olan ürünün iç kısmında bulunan climactive astar, su ve rüzgar geçirmez özelliktedir. Isı yalıtımı ile birlikte su, kar ve rüzgar geçirmez özellik hem dış kısımda kullanılırken hem de astar ile güçlendirilmiştir. Bu sayede her hava koşulu karşısında sıcak ve kuru kalabilirsiniz. İç dolgusunda kullanılan elyaf, en soğuk hava koşullarında dahi soğuğu hissetmenizi engeller. Bel kısmı yüksek şekilde tasarlandığı için vücudun bu kısmında da koruma sağlar. Paça alt kısımları güçlendirilmiştir. Bu sayede snowboard botu ile birlikte kullanıldığında aşınma engellenir.

Kullanıcı Yorumları

💬H** Ç** A**; Aynı markadan daha önce de almıştım fakat bu sefer daha farklı geldi. Bu sezon kullanamadım inşallah diğeri gibidir.

💬 F** G**; Çok kaliteli ve güvende hissettiren bir pantolon olmuş teşekkürler


Quiksilver

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: DryFlight ve WarmFlight

Hareket rahatlığı sunması açısından daha ince ve daha detaylı bir kesime sahiptir. İnce ve esnek kumaşı, WarmFlight teknolojisi ile ısı yalıtımı sağlar. Aynı zamanda DryFlight teknolojisiyle birlikte su geçirmez özelliği güçlendirilmiştir. Tamamen polyester düz örgü kumaştan üretilmiştir. Bel kemerinin iç kısmında bulunan parçalar fırçalanmış triko ile kaplanmıştır. Bu sayede cilt tahrişi önlenir.

Kullanıcı Yorumları

💬Ö** Ü**; İndirimde aldım uzun süredir takip ediyordum gerçekten çok güzel

💬 A** A**; Görseldeki gibi baya kaliteli ve güzel geldi, tavsiye ederim


En İyi 10 Snowboard Montu ÖnerisiEn İyi 10 Snowboard Tahtası Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi snowboard pantolonu hangisi?
Başta snowboard olmak üzere tüm kar aktivitelerinde kullanabileceğiniz snowboard pantolonu tavsiyesi olarak, 2AS, Wedze, Quiksilver, Lafum ve Roxy gibi markaları gösterebiliriz. Snowboard için özel olarak tasarlandıklarından dolayı soğuk hava ve kar girişi tamamen engellenmiştir. Tüm bot ve mont çeşitleri ile uyumlu çalışırlar. Snowboard yaparken rahat hareket etmenizi sağladıkları için çokça önerilen markalar arasındadır.

Snowboard pantolonu nasıl olmalı?

Snowboard gibi soğuk ve kötü hava koşullarıyla iç içe olan sporlarda pantolon seçerken öncelikle iyi bir ısı yalıtım sistemine sahip olduğuna emin olmanız gerekir. Aynı zamanda sıvı ve rüzgar geçirmemesi, aktiviteleriniz sırasında sıcak ve kuru kalmanızı sağlar.

Kayak Pantolonu nasıl olmalı?

Bedeninizi tam kavrayarak sizi sıcak tutan ve hem yağmur ve kardan hem de rüzgardan koruyan bir pantolon olmalı