Arjinin, sporcular tarafından vücuttaki nitrik oksit seviyelerini düzene sokmak için kullanılan bir takviyedir. Kas ve eklem dokularının sağlığı açısından önemlidir. Bunun yanında, yapılan bazı çalışmalar, arginine takviyesinin iştahı açtığını da göstermektedir.

Kas ve eklem dokularının sağlığını koruyabilmek için kan sirkülasyonu ile birlikte besin ve oksijen taşınması gerekir. Bu görevi de arginenin üstlenmiştir. Aynı zamanda antrenman performansı üzerinde de olumu etkiye sahiptir. En iyi arginine tavsiyelerini sizler için listeledik.

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Proteinocean120 Gr10/10
2Nutripure150 Gr10/9.6
3Bigjoy500 Gr10/9.9
4Ssn315 Gr10/9.8
5Hardline650 Gr10/10
6Dynamic Nutrition320 Gr10/9.8
7West Nutrition420 Gr10/9.6
8Kingsize Nutrition750 Gr10/9.7
9Mysupplement506 Gr10/9.9
10Xtreme Nutrition300 Gr10/9.6
Arginine Öneri Listesi

En İyi 10 Arginine Önerisi

Spor yaparken sadece kas kütlesi artırmaya değil aynı zamanda kas ve kemik sağlığına da dikkat etmek gerekir. Antrenman performansı arttıkça kas ve kemiklerin ihtiyaç duyduğu değerler de artış gösterir. Kas ve kemikler için en başarılı korumayı gerçekleştiren en iyi arginine takviyelerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Arginine önerileri:

Proteinocean

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 24
 • Aroma: Aromasız

120 gram saf arginine içerir. Antrenman öncesinde kullanıldığı takdirde performans artırıcı özelliği bulunur. Ağır antrenman dönemlerinde kas ve kemik zedelenmelerinin önüne geçer. Kaslara oksijen taşınmasını kolaylaştırdığı için kasları daha hızlı şekilde gelişmeye ve büyümeye teşvik eder.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** K**; aldığınız ürünün paranıza değdiğini hissettiriyorlar.

💬 N** Ö**; Damarlarınıza kadar hissedebilirsiniz


Nutripure

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 21
 • Aroma: Ekşi elma

Servis başına 5000 mg arginine içerir. B6 vitamini ile desteklenmiştir. Bu sayede damarların sağlıklı şekilde genişlemesini sağlayarak kaslara oksijen taşınmasını artırır. Böylece kas büyümesi ve hacim kazanma durumu da hızlanmış olur. Vücudun nitrik oksit üretmesine yardımcı olduğu için antrenman performansını da olumlu etkiler.

Kullanıcı Yorumları

💬 k** Ç**; çok iyi pump hissediyosunuz damarlar genisliyor

💬 B** E**; Çok teşekkür ederim gerçekten yeniden sipariş edebileceğim bir ürün ayrıca aroması da harika bayıldım


Bigjoy

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Orman meyveli

Arjinin aminoasitinden üretilmiştir. Vücutta nitrik oksit seviyesini sağlıklı şekilde artırarak kaslara oksijen taşınmasında yardımcı olur. Spor esnasında pump görüntüsü yaratır. Kaslarda hacim kazanmak için antrenman öncesinde önerilen ölçüde kullanılmalıdır. Kan akışını hızlandırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** H**; Çok teşekkür ederim eşim çok sevdi hediyeler için de ayrıca teşekkür ederim

💬 N** A**; Tadı mükemmel tek çalkalamada su gibi ferah ve çok iyi kokusu var bayıldım paketlenmesi ve elime ulaşması 2 gün kutu rengine de bayıldım


Ssn

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 45
 • Aroma: Orman meyveli

Yoğun fiziksel aktivite ve antrenman dönemlerinde vücutta aminoasit dengesini sağlamaya yardımcı olur. Çinko, magnezyum ve B6 vitamini de içeriğe eklenerek zenginleştirilmiştir. Bağışıklık sistemini ve performans artışını destekler. Uyku kalitesini artırdığı gözlemlenmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; pump etkisi hissettiriyor. teşekkürler 👍🏻

💬 U** A**; Çok hızlı geldi ve kaliteli ürün tavsiye ederim


Hardline

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 50
 • Aroma: Portakal

Günde 1 servis (2 ölçek/13 g) toz ürünün 300 ml su ya da istediğiniz başka bir içecek ile karıştırılarak tüketilmesi önerilir. Antrenman öncesi, öğün aralarında ya da yatmadan önce kullanıma uygundur. Magnezyum, çinko ve B6 vitamini ile desteklenmiştir. Bu sayede vücudun gereksinim duyduğu diğer değerlerini de karşılar. Antrenman performansında gözle görülür artış sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** Ç**; ürün çok kaliteli herkese tavsiye ediyorum hediyelerimiz içinde çok teşekkür ederim

💬 R** Y**; Arginine fusion ikinci kez alıyorum tam bir amino asit ürünü tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Portakal aromalı olması da damak tadında güzel bir tat bırakıyor içimi keyifli


Dynamic Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 40
 • Aroma: Yeşil elma

Yoğun fiziksel aktivite döneminde protein dengesinin ve kas kütlesinin korunmasına yardımcı olarak kas hacmi yaratılmasını sağlar. Her porsiyon (8 g) 500 mg arginine içerir. Vücuttaki nitrik oksit dengesini sağladığı için kaslara giden basıncın artmasını sağlayarak kas büyümesini sağlar. Antrenman öncesinde kullanıldığı takdirde pump görüntü verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Ö**; performans ürünü arkadaşlar 2 ci antrenman da etkisini gördüm almanızı tavsiye ederim

💬 S** Ö**; antrenmanlarda tükenişlerinizi önlüyor ve pump hissi uyandırıyor.tavsiye ederim bu fiyata bu kaliteyi bulamazsınız


West Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 70
 • Aroma: Yeşil elma

Başlangıç, orta ve ileri seviyedeki sporcular için günde 1 ölçek (1 tatlı kaşığı) toz ürünü 200 ml su ile karıştırarak kullanılması önerilmiştir. Yüksek saflık değerine sahip arginine kullanılarak üretilmiştir. Antrenman performansını artırıcı özelliğe sahiptir. Kaslara oksijen taşınmasına yardımcı olduğu için kas gelişimine ve büyümeye destek olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** G**; Ürün şahane tavsiye ederim 

💬 H** B**; Nasıl oldu anlayamadım ama gerçekten hissedilir şekilde etkili. Hediye için de teşekkürler


Kingsize Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 150
 • Aroma: Aromasız

Başlangıç, orta ve ileri seviyedeki sporcular için günde 1 ölçek (5 mg) ürünü 150 ml su ya da istenilen içeceğe karıştırılarak tüketilmesi önerilir. Zararlı katkı maddeleri içermediği için yoğun aktivite dönemlerinde güvenle kullanılır. Kas büyümesine ve gelişime destek olurken antrenman performansını da artırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** T**; enerji duzeyi yüksek begendim hissedilir oksije taşıma ya sahip

💬 M** A**; ürün oldukça kaliteliydi memnun kaldım 


Mysupplement

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 100
 • Aroma: Aromasız

Aromasız olması sebebiyle kullanılan herhangi bir takviyenin içine karıştırılarak tüketilebilir. Tek başına su ile karıştırılarak da kullanılabilir. Başlangıç seviyesi için 1 ölçek ürünü antrenmandan 20-30 dakika önce tüketmeniz gerekir. Orta ve ileri seviyelerde ise öğün aralarında antrenman öncesinde ya da uyumadan önce tüketebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** K** Ö**; vücudumda birçok yeni damar oluştu ve var olanlarda belirginleşti ve genişledi teşekkürler

💬 S** E**; çok memnun kaldım fiyat performans ürünü herkese tavsiye ediyorum


Xtreme Nutrition

Ürün Özellikleri

 • Servis sayısı: 60
 • Aroma: Aromasız

Her porsiyonda 5000 mg saf arginine içerir. Özellikle antrenman öncesinde kullanılan yarı esansiyel bir amino asittir. Vücuttaki nitrik oksit seviyesini artırarak kan dolaşımını hızlandırır. Böylece kaslara daha fazla besin gittiği için kas gelişimi ve büyüme tetiklenir. Antrenman sırasında pump hissini artırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 V** Ç**; ürünü ikinci kez alıyoruz eşim spora gitmeden önce kullanıyor gayet başarılı Bir ürün 

💬 B** K**; Gerçekten damarları genişletiyor burda pump olmanıza yardımcı oluyor illaki gelişime de bir katkısı bulundu argininen takviyesi kullanmak isteyenler için en iyi ürün olabilir.


En İyi 10 Vitamin Takviyesi ÖnerisiEn İyi 10 Karbonhidrat Tozu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi arginine hangisi?

Kas hacmini artırmak ve kaslara oksijen iletimini çoğaltmak için ileri seviye sporcular tarafından önerilen en iyi arginine tavsiyeleri, Bigjoy, West Nutrition, Mysupplement, Ssn, Nutripure, Proteinocean markalarına ait takviye ürünleridir. Bu ürünler, sadece suya değil aynı zamanda diğer karışımların içine karıştırılarak da tüketilebilir. Bunun yanında, antrenman performansını artırdıkları gözlemlenmiştir.

Arginine ne zaman içilir?

Başlangıç seviyesindeki sporcular için antrenmandan 20-30 dakika önce kullanılması önerilir. Orta ve ileri seviye sporcular ise öğün aralarında, antrenman öncesinde ya da yatmadan önce kullanabilir.

Arginine hangi besinlerde bulunur?

Arginin, doğal olarak, fıstık, hindi, kabak çekirdeği, tavuk, soya fasulyesi, fıstık, süt, spriluna, nohut gibi gıdaların içinde bulunur.